Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Ambasada gjermane

Gjermania vendos kushte të reja për udhëtimin, ambasada: Nga 1 Gushti duhet të paraqisni këto dokumente

Gjermania ka ndryshuar rregullat për udhëtarët që futen në territorin e vendit të saj. Përmes një postimi në Facebook, ambasada gjermane në Tiranë bën me...

Përmbytjet masive në Gjermani, ambasada gjermane falenderon qytetarët shqiptarë për mesazhet e solidaritetit

Ambasada gjermane në Shqipëri me anë të një postimi në rrjetet sociale ka falenderuar qyettarët shqipatrë për mesazhet e solidaritetit, pas përmbytjeve masive në...

Doni të punoni në Gjermani? Ambasada sqaron qytetarët: Nga nesër filojnë rregullat e reja, aplikimet për vizë jepen…

Duke filluar nga nesër, hyn në fuqi rregullorja e re e punësimit në Gjermani. Ka qenë ambasada gjermane në Tiranë, e cila ka publikuar...

Heqja e kufizimeve nga Gjermania, ambasada sqaron qytetarët shqiptarë: Ju nevojitet testi i Covid-19 ose…

Ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar për rekomandimin e KE për heqjen e kufizimeve të përkohshme të udhëtimit për qytetarët shqiptarë. Në një postim në...

Ambasada Gjermane në Tiranë jep lajmin: Sot u nënshkrua një hua prej 100 milionë euro për zbatimin e reformës në…

Ambasadori Gjerman në Tiranë, Piter Zingraf, së bashku me ministren e Financave Anila Denajn dhe drejtorin e Bankës Gjermane për Zhvillim (KfË) Björn Thies...

Ambasada Gjermane: Urojmë PS për fitoren, partitë të njohin rezultatin dhe të bashkëpunojnë për rrugën drejt BE

Ambasada Gjermane në Tiranë uron Partinë Socialiste për fitoren në zgjedhje dhe i bën thirrje forcave të tjera politike të njohin rezultatin. Reagimi i ambasadorit...

Gjermania e fut Shqipërinë në rajonet me rrezikshmëri të lartë nga COVID-19, ambasada: Mos udhëtoni drejt Shqipërisë, nuk garantohet kujdes shëndetësor sipas standarteve tona,...

Institucionet shëndetësore gjermane e konsiderojnë Shqipërinë rajon me rrezikshmëri të lartë për shkak të COVID-19, ndaj i kanë bërë thirrje qytetarëve të tyre të...

Njohja e patentave shqiptare në Gjermani, Ambasada: Janë bërë përparime, por duhet aprovimi i 16 landeve federale

Një delegacion nga Berlini ndodhet në Tiranë, ku po vëzhgon nga afër procedurat mbi dhënien e patentave nga shteti ynë. Më pas do të...

Dita e Bashkimit të Gjermanisë, ambasadori Zingraf mesazh qeverisë dhe klasës politike: Përmirësoni jetesën e qytetarëve tuaj

Ambasadori gjerman Peter Zingraf foli për marrëdhëniet shqiptaro-gjermane në 29-vjetorin e bashkimit të Gjermanisë. Përfaqësuesi diplomatik i Gjermanisë në vendin tonë...

Lajmet e fundit