Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

Ambasada e shba

Ambasada e SHBA paralajmëron shtetasit amerikanë për protestën e PL: Situata mund të ndryshojë në mënyrë të paparashikueshme

Ambasada e SHBA ka paralajmëruar qytetarët e saj të tregojnë kujdes gjatë ditës së sotme, për shkak se do të mbahet protesta e Partisë...

Stafi i Ambasadës Amerikane në Tiranë kujton 11 Shtatorin, flamuri ulet në gjysmështizë

Sot bëhen 21 vite nga sulmi terrorist i 11 Shtatorit mbi Qendrën Tregtare Botërore në Nju Jork. 2,977 persona humbën jetën nga përplasja e avionëve...

Kongresmeni Republikan vizitë në Tiranë, takon Ramën, Peleshin e Tabakun

Anëtari i Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Mike Turner është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe politikanë nga maxhoranca dhe opozita gjatë vizitës së...

Ambasada fton të rritur e fëmijë: Mos mungoni të hënën në Sheshin Skënderbej, avionët amerikanë do dhurojnë spektakël

Ambasada e SHBA në Tiranë fton qytetarët që të marrin pjesë në një ngjarje që do të ndodhë të hënën në Sheshin Skënderbej. Referuar...

Ambasada e SHBA uron 45 gjyqtarët dhe prokurorët e rinj: Shqiptarët presin nga ju të jeni të pavarur e kurajozë

Ambasada Amerikane në Tiranë uron 45 magjistratët e rinj që i janë bashkuar sistemit të drejtësisë këtë javë dhe kërkon prej tyre që të...

Ambasada e SHBA: Mirëpresim hartën e re gjyqësore, KLGJ ka përmbushur me sukses detyrimin ligjor

Ambasada e SHBA në Tiranë  ka përshëndetur miratimin e hartës së re gjyqësore. Në një postim në faqen zyrtare ambasada shkruan se Këshilli i Lartë...

Protesta te Kryeministria/ Ambasada e SHBA thirrje qytetarëve të vet: Shmangni lëvizjet dhe tubimet në kryeqytet

Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët e saj që të shmangin lëvizjet pranë kryeministrisë, aty ku do të mbahet sot protesta e thirrur nga...

Dita e 246-të e Pavarësisë së SHBA, Yuri Kim: Të mbrojmë dhe forcojmë demokracinë! (E PLOTË)

Në ambasadën e SHBA në Tiranë është zhvilluar ceremonia për Ditën e 246-të të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ambasadorja Yuri Kim...

Aktivizohet në Shqipëri Brigada e Asistencës së Forcave të Sigurisë së SHBA, Peleshi: Forcojmë praninë në misionet e NATO-s

Aktivizohet në Shqipëri Brigada e Asistencës së Forcave të Sigurisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SFAB), një ekip të cilës do të mbështesë...

“Kur isha para 300 mijë shqiptarëve, u mallëngjeva!” Ambasada e SHBA publikon videon e James Baker: Isha dëshmitar si Shqipëria festoi lirinë

Ambasada e SHBA-së në vendin tonë, ka publikuar mesazhin e ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit, James Baker, i cili ishte zyrtari i parë i nivelit...

Lajmet e fundit