Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

ambasada e shba ne tirane

Pavarësia e Amerikës, ambasada e SHBA ndanë foto nga ceremonia në Tiranë: Patëm mundësinë të festonim me miq këtë javë

Sot SHBA feston ditëlindjen e 245-të të Shteteve të Bashkuara, ditë e cila përkujton miratimin e Deklaratës së Pavarësisë më 4 korrik 1776. Të premten...

Urdhër-ekzekutivi i Biden, reagon Ambasada e SHBA në Tiranë: Jetik për integrimin e rajonit

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka firmosur dje (më datë 8 qershor 2021) urdhrin-ekzekutiv, i cili parashikon bllokimin e pasurive dhe jo vetëm, të...

Yuri Kim bisedë virtuale me anëtarët e Këshillit Rinor të ambasadës amerikane: Vazhdoni punën e mirë si udhëheqës komuniteti

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar një bisedë virtuale me anëtarët e Këshillit Rinor të Ambasadës Amerikane. ...

‘Pashkët na kujtojnë kuptimin e sakrificës’, mesazhi i Yuri Kim në këto ditë të vështira: Mirënjohje heronjve të mjekësisë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka dhënë një mesazh shpresëdhënës për të gjithë në këto ditë të vështira, në kuadër të përgatitjeve për festimin e...

Takimi me prokurorët e SPAK, reagon Ambasada Amerikane: Të gatshëm t’ju ndihmojmë, ndërkohë që përballeni me krimin

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka takuar ditën e sotme prokurorët e Zyrës së Prokurorisë së Posaçme. Sipas ambasadores, ky...

Ambasada e SHBA MESAZH për Reformën në Drejtësi: Vettingu do i bëjë të gjithë të barabartë

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh për Reformën në Drejtësi mëngjesin e sotëm. Me anë të një videoje në...

Ambasada amerikane kërkon profesionistë të aftë në Shqipëri që të aplikojnë për në SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, u bën apel të gjithë profesionstëve në vendin tonë që të aplikojnë për bursën 42 ditore që...

Zbardhet arsyeja e vizitës së senatorëve amerikanë ditën e sotme në Presidencë, Qeveri dhe PD

Ditën e sotme një delegacion prej katër senatorësh të Shteteve të Bashkuara mbërritën në Tiranë për të zhvilluar një sërë vizitash në disa prej...

Lajmet e fundit