Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

ambasada e rusise

Ministria e Jashtme i përgjigjet Ambasadës ruse: Duhet t’ju njoftojmë vetëm nëse të ndaluarit për spiunazh e kërkojnë! Jemi vetëm ndërlidhës

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme reagon zyrtarisht pas disa deklaratave të Ambasadës së Rusisë në Tiranë, e cila për disa media është...

Ambasada ruse për “spiunët” e arrestuar: I kemi dërguar notë verbale Ministrisë së Jashtme! Asnjë përgjigje, edhe telefonin nuk e ngrenë

Ambasada e Rusisë në Tiranë thotë s e nuk ka marrë asnjë informacion nga autoritetet zyrtare shqiptare lidhur me ndalimin e shtetasve rusë të...

Ambasada RUSE notë verbale Ministrisë së Jashtme: Duam të takojmë qytetarët tanë të ndaluar, për incidentin në Gramsh!

Ambasada e Rusisë në Tiranë i ka dërguar një notë verbale Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme në Shqipëri, duke i kërkuar informacion...

Makina përplaset në derën e Ambasadës ruse në Rumani, shpërthen në flakë dhe vdes shoferi

Një makinë është përplasur në portën e Ambasadës ruse në kryeqytetit rumun, Bukuresht, duke shpërthyer në zjarr dhe duke vrarë shoferin, tha policia. Sipas policisë...

Rusia i përgjigjet “flakë për flakë” Sali Berishës: Sa ishte “shuma përrallore” që kërkove, as GAZPROMI nuk mundi t’i mbledhë dot???

Ambasada e Rusisë në Tiranë, i është përgjigjur "flakë për flakë" deklaratës që ka bërë dje ish-kryeministri Sali Berisha, kur para mediave u shpreh...

Njohja e rajoneve separatiste si të pavarura, reagon ambasada ruse në Shqipëri

Ambasada e Rusisë në vendin tonë përmes një postimi ka bërë me dije se është zyrtarizuar marrëveshja për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike midis Federatës...

Lajmet e fundit