Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

ambasada britanike

Ambasada britanike i “tërheq veshin” qeverisë: Kandidatët dhe kryetari i AMA-s të jetë i pavarur, ka rëndësi jetike për besimin tek publiku

Pas apelit nga OSBE, ka reaguar dhe ambasada britanike lidhur me zgjedhjen e kryetarit të AMA-s ditën e sotme në Kuvend. Me anë të...

Ambasada Britanike reagon pas dënimit të Llallës: Ky vendim tregon se atje ku ka vullnet, reformat japin rezultat

Ambasada Britanike në Tiranë ka reaguar pas dënimit të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, të cilin Gjykata e Posaçme e dënoi me 2 vite burg dhe...

Ambasada britanike në një linjë me atë të SHBA: Keqardhje që ndryshimet e sotme janë bërë pa dakordësinë e Këshillit Politik

Ambasada Britanike ka reaguar gjithashtu pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor ditën e sotme, projektligj i cili u votua me 97 vota pro...

Ambasada Britanike thotë fjalën e saj për vendimin për Saimir Tahirin: Drejtësia shqiptare po maturohet, por…. (DEKLARATA)

Pas Ambasadës Amerikane, reagoi së fundmi dhe pala britanike për vendimin e djeshëm të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin Tahiri. ...

Çaji vë në alarm Ambasadën Britanike në Tiranë, ndërhyn policia shqiptare

Një pako me çaj e mbërritur në mesditë në Ambasadën Britanike në Tiranë, ka shkaktuar alarm te punonjësit e Ambasadës. Pakoja...

Deputetja publikoi foton pornografike në Kuvend, reagon ashpër ambasada britanike

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në Parlamentin e Kososvës. Deputetët miratuan projekt rezolutën...

Lajmet e fundit