Tirana
overcast clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

ambasada amerikane

Ambasada Amerikane uron Krishtlindjen: Ju urojmë gëzim dhe paqe në këtë sezon festash

Ambasada Amerikane uron gjithë besimtarët shqiptarë për Krishtlindje. Në shqip dhe në anglisht selia diplomatike në Tiranë shpërndan mesazhin dhe uron gëzim dhe paqe...

Sali Berisha sfidon DASH nga Ambasada Amerikane: Të sjellin çdo provë kundër meje, por edhe 100 vjet të tjera do jenë duarbosh

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se Dempartamenti Amerikan i Shtetit do të mbesi duarbosh përballë tij, edhe për 100 vjet të tjera sepse nuk...

“E keni marrë vesh?” Ambasada amerikane sugjeron që ta ndiqni Sekretarin Blinken edhe në Spotify

Ambasada amerikane në Shqipëri ka njoftuar se Sekretari Amerikan i Shtetit është regjistruar në platformën “Spotify”. Ambasada u sugjeron qytetarëve që të shohin dhe të...

Ambasada amerikane përkujton tërmetin e 2 viteve më parë: Nderojmë qëndresën dhe forcën e shqiptarëve përballë fatkeqësisë, ju mbështesim për një të ardhme më...

Ambasada amerikane ka përkujtuar tërmetin shkatërrues të 26 Nëntorit të 2 viteve më parë në Shqipëri, ku humbën jetën 51 persona. Në një postim në...

Tiranë: Dhoma Amerikane dhe Ambasada Amerikane bëjnë thirrje për transparencë dhe konkurrencë të ndershme në ekonomi

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, tha sot se në qarqet e biznesit ekziston një shqetësim në rritje dhe pakënaqësi me politikat...

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi duhet të çohet deri në fund! Këto janë 3 prioritetet e ambasadës amerikane

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka qenë e pranishme në ceremoninë e mbajtur nga Dhoma Amerikane e Tregtisë. Ajo u shpreh se Reforma...

Përplasje e “kokave” të diplomacisë në Tiranë, ambasada ruse replikon me atë amerikane (Çfarë u bë shkak)

Një debat mes ambasadës Ruse në Tiranë dhe asaj amerikane është zhvilluar këto ditë. Ka qenë ambasada amerikane ajo që fillimisht ka bërë një postim...

30-vjetori/ Flet ambasadori i parë amerikan në Tiranë: Përjetova momente të pabesueshme. Si nuk më lejuan të ndiqja seancën në parlament në ’91-in

Më 1 tetor të vitit 1991, u rihap në Tiranë ambasada e Shteteve të Bashkuara, pas një ndërprerjeje 52 vjeçare të marrëdhënieve mes të...

Ambasada amerikane zemërgjerë me Policinë e Shtetit, u dhuron pajisje hetimi me vlerë 100.000 dollarë

Ambasada amerikane në Tiranë përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ditën e djeshme u kanë dhuruar Policisë së Shtetit...

PËR HERË TË PARË/ E zbulon Këlliçi: Një grup deputetësh të PD-së janë thirrur në Ambasadën Amerikane, ja për çfarë na pyetën

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka zbuluar se një pjesë e deputetëve të Pd-së janë thirrur në ambasadën amerikane. Ai u shpreh se janë...

Lajmet e fundit