Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

ambasada amerikane

Parashikimi i Donald Lu: Do ketë përkeqësim të situatës politike në qershor

Ambasadori Amerikan Donald Lu parashikon se situata politike në vend do të përkeqësohet edhe më shumë në qershor të 2017-ës, kohë kur do të...

Miratimi i “Vettingut”, reagon Ambasada Amerikane në Tiranë (Deklarata)

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar pas miratimit të projektligjit të “Vettingut”, gjatë seancës së sotme parlamentare. ...

Ambasada Amerikane kujton fjalët me të cilat James Baker iu drejtua 300 000 shqiptarëve te “Skënderbej”

Ambasada Amerikane kujton fjalët me të cilat Sekretari i Shtetit James Bake iu drejtua 300 000 shqiptarëve te sheshi “Skënderbej”, më 22 qershor të...

Ambasada e SHBA pro miratimit të draftit për “Drejtësinë”: Deputetët ta votojnë në Kuvend

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përshëndetur miratimin e projekt-amendamenteve kushtetuese nga Komisioni i Drejtësisë. Në deklaratën e ambasadës thuhet se paketa...

Shtyhen takimet e ambasadorëve Lu e Vlahutin me PS, PD dhe LSI

Partia Socialiste, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë spostuar takimet e Grupeve Parlamentare. Në takimet përkatëse do ishin të pranishëm edhe ambasadorët Donald...

Ambasada Amerikane nxjerr në shitje 10 makina dhe shumë pajisje të tjera

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, ka vendosur të mbajë një ankand ku do të nxjerrë në shitje disa prej automjeteve të saj...

Sot, fituesit e Lotarisë Amerikane: Si të kontrolloni nëse jeni zgjedhur

Ditën e nesërme do të pblikohet lista e fituesve të Lotarisë Amerikane e plotësuar në tetor të vitit të kaluar. Ambasada...

Dalin fituesit e Lotarisë Amerikane, ja si të kontrolloni nëse jeni zgjedhur

Ditën e nesërme do të pblikohet lista e fituesve të Lotarisë Amerikane e plotësuar në tetor të vitit të kaluar. Ambasada Amerikane...

Lista e zezë e ambasadorit Donald Lu: Emrat e gjyqtarëve dhe prokurorëve “non grata” në SHBA

Në listën e zezë të gjyqtarëve që iu është anuluar viza amerikane janë edhe emrat e 14 gjyqtarëve të kallëzuar nga ILDKPKI-ja, kallëzime që...

Lajmet e fundit