Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

ambasada amerikane

Ambasada amerikane kritikon shkarkimin e bordit drejtues të Radiotelevizionit të Kosovës

Ambasada amerikane në Prishtinë kritikoi të premten vendimin e parlamentit të Kosovës për shkarkimin e bordit drejtues të Radio Televizionit të Kosovës. Ambasada tha se...

Letra në Ambasadën Amerikane që zbuloi historinë e pazakontë të shantazhit ku janë përfshirë prokurori i Krujës, mikesha e tij dhe dy biznesmenë

Petrit Çano, prokuror në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë del nesër përpara trupës së KPA. Mes disa flamujve të kuq që janë ngritur në...

Philip Reeker “injoroi” Metën, ambasada amerikane zbardh takimin e Ndihmës Sekretarit me Ramën dhe Bashën

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker, ditën e sotme zhvilloi një vizitë në Tiranë, ku...

Amerika “i trembet” miqësisë Rama-Erdogan, Ambasada në Tiranë financon investigim në media: Investimet turke janë shtrirë në sektorët më kyç

Shtete e Bashkuara të Amerikës duket se “i tremben” miqësisë së kryeministrit Edi Rama me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan. Emisioni investigativ “31 Minuta”,...

“Ambasada Amerikane në Shqipëri më ka bllokuar Instagram-in”, Stresi: Për zonjën Kimete…

Mesa duket “Instagrami” i Stresit e ka një problem dhe reperi ditën e djeshme është detyruar të japë një përgjigje për fansat e tij. Përmes...

Nga misionet e inteligjencës dhe deri te ambasada amerikane, gazetari shqiptar në SHBA zbulon se kush e “kopsiti” dosjen për Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha, i shpallur “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit, në një intervistë në “Opinion” akuzoi kryeministrin Rama se ishte ai që...

A do të ngrini padi ndaj Palmer? Përgjigjet Berisha: Do të shqyrtoj qëndrimet e tij, PD dhe ambasada amerikane duhet të kenë marrëdhënie të...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediet u pyet nëse do të ngrejë padi ndaj Zëvendës Ndihmës Sekretarit të Shtetit për Evropën Mattheë...

Arritën të sekuestronin 400 kg drogë, Ambasada amerikane përgëzon autoritetet: Ju lumtë, suksesi vjen përmes bashkëpunimit me partnerët

Ambasada amerikane në Kosovë, ka përgëzuar autoritetet kosovare për sekuestrimin e drogës ditën e djeshme në Lipjan. Përmes një postimi Ambasada shkruan se sekuestrimi i...

Ambasada Amerikane dhe BE urojnë besimtarët për Fitër Bajram: Shëndet të mirë dhe gëzim në familjet e të gjithëve!

Ambasada Amerikane në Tiranë uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “...ne shpresojmë dhe urojmë që ky vit të sjellë shëndet të...

Përfundon trajnimi i 28 hetuesve të “FBI-së shqiptare”, ambasada e SHBA-së: Jemi krenarë për ta

Ka përfunduar muaji i parë i trajnimit bazë i 28 kandidatëve për hetues dhe duke filluar nga java tjetër do të emërohen zyrtarisht si...

Lajmet e fundit