Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

ambasada amerikane

Ambasada amerikane përgëzon fitueset e medaljeve në Tokyo: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Ambasada amerikane në Prishtinë ka përgëzuar xhudisten Nora Gjakova, Distria Krasniqin dhe Majlinda Kelmendi për medaljet e fituara në garën e Lojërave Olimpike në...

Doni të punoni për SPAK? Prokuroria Speciale njofton për një vend pune, ja çfarë ju duhet për të aplikuar

Prokuroria Speciale SPAK, njofton për një vend të lirë pune në postin e Koordinatorit për Marrëdhënien me mediat. Këtë njoftim e shpërndan dhe Ambasada...

Dëshironi të studioni në SHBA? Ambasada amerikane tregon historinë e Arlindit dhe fton studentët të aplikojnë

Ambasada amerikane me anë të një njoftimi në rrjetet sociale fton të gjithë studentët shqiptarë që ëndërrojnë të studiojnë në SHBA që të marrin...

Ambasada amerikane kritikon shkarkimin e bordit drejtues të Radiotelevizionit të Kosovës

Ambasada amerikane në Prishtinë kritikoi të premten vendimin e parlamentit të Kosovës për shkarkimin e bordit drejtues të Radio Televizionit të Kosovës. Ambasada tha se...

Letra në Ambasadën Amerikane që zbuloi historinë e pazakontë të shantazhit ku janë përfshirë prokurori i Krujës, mikesha e tij dhe dy biznesmenë

Petrit Çano, prokuror në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë del nesër përpara trupës së KPA. Mes disa flamujve të kuq që janë ngritur në...

Philip Reeker “injoroi” Metën, ambasada amerikane zbardh takimin e Ndihmës Sekretarit me Ramën dhe Bashën

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker, ditën e sotme zhvilloi një vizitë në Tiranë, ku...

Amerika “i trembet” miqësisë Rama-Erdogan, Ambasada në Tiranë financon investigim në media: Investimet turke janë shtrirë në sektorët më kyç

Shtete e Bashkuara të Amerikës duket se “i tremben” miqësisë së kryeministrit Edi Rama me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan. Emisioni investigativ “31 Minuta”,...

“Ambasada Amerikane në Shqipëri më ka bllokuar Instagram-in”, Stresi: Për zonjën Kimete…

Mesa duket “Instagrami” i Stresit e ka një problem dhe reperi ditën e djeshme është detyruar të japë një përgjigje për fansat e tij. Përmes...

Nga misionet e inteligjencës dhe deri te ambasada amerikane, gazetari shqiptar në SHBA zbulon se kush e “kopsiti” dosjen për Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha, i shpallur “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit, në një intervistë në “Opinion” akuzoi kryeministrin Rama se ishte ai që...

A do të ngrini padi ndaj Palmer? Përgjigjet Berisha: Do të shqyrtoj qëndrimet e tij, PD dhe ambasada amerikane duhet të kenë marrëdhënie të...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediet u pyet nëse do të ngrejë padi ndaj Zëvendës Ndihmës Sekretarit të Shtetit për Evropën Mattheë...

Lajmet e fundit