Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

amazon

Anthony Faucit i “zhdukin” librin nga libraritë online, zbulohet arsyeja

Libri më i ri i Dr.Anthony Faucit, rreth “filozofisë së jetës”, është hequr nga faqet e internetit të Amazon dhe Barnes&Noble, pasi u publikuan...

VIDEO/ Shembet magazina e firmës Amazon në Itali, humb jetën punëtori shqiptar (EMRI-FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Alessandrias në rajonin e Piemontes në Itali.  Një magazinë që po ndërtohej dhe që i...

“Misioni im” të Lulzim Bashës mund ta blini nga gjitha bota, kreu i PD e nxjerr librin në platformën e shitjeve online Amazon

Nëse jeni të apasionuar pas leximit, jeni mbështetës i PD dhe Lulzim Basha apo jeni kurioz për programin e forcës politike që Basha drejton,...

Pasi mori 4% të aksioneve, ish-gruaja e Presidentit të Amazon tashmë më e pasura në botë

Ish-gruaja e presidentit të Amazon, MacKenzie Scott tashmë është femra më e pasur në botë. Pasuria e Scott-it tani prek plot...

Krizë për popullin, por Jeff Bezos dhe Mark Zuckerberg shtojnë pasurinë me miliarda euro gjatë pandemisë së Covid-19

Jeff Bezos dhe Mark Zuckerberg, dy nga njerëzit më të pasur në botë, janë duke bërë akoma edhe më shumë para “falë” pandemisë nga...

Rriten shitjet online, Amazon hap 75 mijë vende pune: Mirëpresim cilindo që është pa punë

Pasi koronavirusi ka 'pushtuar' botën, shumë persona kanë mbetur të papunë. Në muajin mars kompania gjigande 'Amazon' ka punësuar rreth 100.000...

Mbi 900 të vdekur/ Kompania Amazon ‘trembet’ nga koronavirusi, tërhiqet nga shfaqja e teknologjisë

Shifra alarmante shfaqen çdo ditë nga koronavirusi kinez. Amazon kompania 'gjigante' është tërhequr nga një nga shfaqet më të mëdha të teknologjisë në botën...

Zjarret në Amazon, presidenti i Brazilit i pashpresë: Nuk kemi forca, s’mund të përballojmë dot flakët

Presidenti brazilian Jair Bolsonaro është shfaqur tepër i pashpresë teksa ka folur përpara gazetarëve për zjarret që po ‘përpijnë’ Amazonën. Bolsonaro...

Doni të shikoni filma shtrirë, por e keni të vështirë? Shpikja e re teknologjike e bën realitet

Shumë herë teksa jemi shtrirë përpiqemi të shikojmë një video ose një film në telefon, por kjo është vertet e veshtirë dhe lodhëse. ...

I bashkohet fushatës, ish-gruaja e shefit të Amazon dhuron 37 miliardë dollarë për bamirësi

MacKenzie Bezos, ish-gruaja e shefit të Amazon Jeff Bezos, ka premtuar të japë gjysmën e pasurisë së saj për bamirësi. Ajo...

Lajmet e fundit