Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

ama

Vendimi i parë i Krasniqit në krye të AMA-s: Anulim procedure

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka anuluar procedurën me objekt “Fushatë e informimit, ndërgjegjësimit dhe sensibilizimit, “Fëmijët dhe Reklamat” në televizione dhe portale”. Ky është vendimi...

Armela Krasiniqi u zgjodh në krye të AMA-s, ja kush e zëvendëson në postin e rëndësishëm në ATSH

Dy ditë më parë parlamenti votoi me 83 vota pro kandidaturën e Armela Krasniqit në krye të Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA).  Me vendim të...

Basha sulmon Ramën: Llomotit “E ka fajin Europa”, por sot hodhi poshtë thirrjet e partnerëve për kreun e AMA

Kreu i Partisë Demokratike sulmon kryeministrin Edi Rama duke thënë se ka vepruar kundër interesit të vendit, duke hedhur poshtë thirrjet e partnerëve ndërkombëtarë...

Ambasada britanike i “tërheq veshin” qeverisë: Kandidatët dhe kryetari i AMA-s të jetë i pavarur, ka rëndësi jetike për besimin tek publiku

Pas apelit nga OSBE, ka reaguar dhe ambasada britanike lidhur me zgjedhjen e kryetarit të AMA-s ditën e sotme në Kuvend. Me anë të...

Albana Vokshi i dërgon letër trupit diplomatik në Shqipëri: Kërcënohet liria e medias, është kapur Bordi i AMA dhe RTSH

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Albana Vokshi përmes një letre drejtuar trupit diplomatik në vendin tonë, shpreh shqetësimin për lirinë e medias. Vokshi rendit...

PD me tone të ashpra: Rama na ka marrë vendet në bordin e AMA-s, kërkon t’u mbyllë gojën gazetarëve që denoncojnë vjedhjen e zgjedhjeve

“Regjimi Rama-Doshi, tjetër goditje demokracisë dhe lirisë së medias në Shqipëri”. Kështu shprehet përfaqësuesja e PD-së, Albana Vokshi në një dalje publike për mediat,...

Meta mbështet gazetarët: Dënoj uzurpimin e AMA-s nga Kuvendi, goditje e rëndë për demokracinë

Presidenti Ilir Meta ka shprehur mbështetjen e tij për shqetësimin e gazetarëve të pavarur shqiptarë dhe të rreth 8200 kolegëve të tyre të huaj...

Shikuesit ankohen për banalitetin te “Përputhen”, përgjigjet AMA: I kemi tërhequr vëmendjen, po e monitorojmë

Shikues të shumtë të “Përputhen” në Top Channel janë ankuar për gjuhën dhe sjelljen e padenjë të përdorur shpesh në emisionet që transmetohen pasditeve. Por...

Heshtja zgjedhore, AMA thirrje mediave: Nga sot, deri në mbyllje të votimeve mos shfaqni asnjë reklamë politike!

Autoriteti i Mediave Audiovizive u bën thirrje medieve që nga dita e sotme, e deri në përfundim të orarit të votimeve gjatë ditës së...

Dua Lipa shkëlqen në AMA 2020, rrëmben çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock (FOTO)

Këngëtarja e njohur Dua Lipa ka shkëlqyer gjatë mbrëmjes së djeshme në American Music Awards 2020. Lipa nuk mundi që të...

Lajmet e fundit