Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

alqi bllako

Shtyhet seanca për inceneratorin e Fierit, të pandehurit nuk u njoftuan për gjyq

Seanca gjyqësore për personat e marrë të pandehur për inceneratorin e Fierit, është shtyrë përsëri këtë të mërkurë. Mësohet se arsyeja e këtij vendimi...

Avokati kërkesë në Gjykatën e Posaçme: Të bashkohen dosjet e inceneratorit të Fierit dhe Elbasanit, për Lefter Kokën

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka kërkon në Gjykatën e Posaçme që dy dosjet e inceneratorëve të Fierit dhe të Elbasanit të bashkohen në një...

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, dërgon për gjykim Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

SPAK ka mbyllur hetimet për inceneratorin e Fierit dhe ka dhe ka kërkuar gjykimin për 21 persona, përfshirë ish-ministrin Lefter Koka dhe ish-deputetin Alqi...

SPAK mbyll hetimet për Elbasanin: Të pandehur Lefter Koka, Alqi Bllako, zyrtarë të shtetit dhe pronarët e kompanive të inceneratorëve (E PLOTË)

Prokuroria Speciale njofton zyrtarisht mbylljen e hetimeve për inceneratorin e Elbasanit dhe marrjen në cilësinë e të pandehurit të ish-ministrit Lefter Koka, ish-deputetit Alqi...

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, i komunikon dy akuzat Alqi Bllakos

Dy akuza rëndojnë mbi ish-deputetin socialist Alqi Bllako, pas hetimeve të Prokurorisë Speciale për inceneratorin e Fierit. SPAK i ka komunikuar ish-deputetit S akuzat...

Apeli i GJKKO pranon kërkesën e SPAK, lihet në burg Alqi Bllako

Apeli i Posaçëm GJKKO ka lënë në burg ish-deputetin socialist, Alqi Bllakon, i cili akuzohet se ka shpërdoruar detyrën dhe ka marrë përfitime të...

SPAK kërkon masë të dytë sigurie, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën për Alqi Bllakon

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rrëzuar kërkesën e SPAK për masë të dytë sigurie për Alqi Bllakon. Ish-deputeti socialist...

Shtohen akuzat për Alqi Bllakon, ja si komunikonte me Klodian Zoton për inceneratorin e Elbasanit

Detaje të reja kanë dalë lidhur me akuzat që rëndojnë mbi ish-deputetin Alqi Bllako në lidhje me aferrën e inceneratorëve. Hetimet e SPAK për inceneratorin...

U rikthye në burg pas kërkesës së SPAK, Alqi Bllako në një qeli me Lefter Kokën

Ish-deputeti socialist Alqi Bllako, është kthyer përsëri në qeli dy ditë më parë. Gjykata e Posaçme e Apelit pranoi kërkesën e SPAK dhe vendosi...

Gjykata e Apelit pranon kërkesën e SPAK, rikthen në burg Alqi Bllakon

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka pranuar kërkesën e SPAK për rikthimin në burg të ish-deputetit Alqi Bllako. Ish-deputeti Alqi Bllako, u paraqit ditën e...

Lajmet e fundit