Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

alpet

Berisha uroi dje mirëmëngjes nga malësitë e Tropojës, sot Edi Rama “i bashkohet” në Alpe (VIDEO)

Ish-kryemninistri Sali Berisha uronte dje mirëmëngjes nga malsitë e Tropojës, në një kohë që në Partinë Demokratike do të mblidhej anëtarësia. Teksa Basha dhe...

Thethi, perla e turizmit shqiptar për muaj të tërë i izoluar! Shteti ka ikur në ‘drejtim të paditur’

Kjo është Boga turistike në Rugove, 1400 metër mbi nivelin e detit, në Alpet Shqiptare që i takojnë Kosovës.   Një...

‘Unë në mal kam lindur’, Meta sqaron dashurinë për “hiking”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emision “Opinion” të gazetarit, Blendi Fevziu ka rrëfyer arsyen pse është i dashuruar me ngjitjen...

5 ushtarë francezë humbin jetën nga orteku, po kryenin ushtrime në alpe

Pesë ushtarë të Legjionit të të Huajve në kuadrin e Ushtrisë së Francës kanë humbur jetën nën një ortek në alpet franceze deri sa...

Lajmet e fundit