Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Alma Lama

50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

Televizioni Italian RAI do të trasmetojë serialin Odisea, ku në rolin kryesor është aktori kosovar Bekim Fehmiu. Seriali do të trasmetohet...

Thaçi shkarkon Alma Lamëm, si i përgjigjet ish-ambasadorja në Itali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkarkuar Alma Lamën nga posti i ambasadores së Kosovës në Itali. Ish-deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Premtimi i Ramës për rrogat, zhgënjehen mësuesit: Na mashtroi

Qeveria shqiptare është larg realizimeve të premtimeve për arsimin shqiptar. Mjafton të kujtojmë këtu buxhetin për arsimin, që në fushatë u...

Shpërthen ambasadorja e Kosovës në Itali, “Artikulli i Corriere della Serra për 10 vjetorin e pavarësisë nuk është aspak serioz”

Pas postimit të artikullit me titull "Roli i Millosheviçit në Prishtinë. Shfaqja e çmendur e një vendi të ndarë", në gazetën prestigjoze italiane Corriere...

ISMAIL KADARE para çmimit: Në Shqipëri problemet mbeten…ENVER HOXHA? Nuk e kam mbështetur kurrë

Shqipëria e sotme është “një vend kaotik, pak anarkik. Eshtë demokratik, meqënëse ekzistojnë forca ekstreme të djathta dhe ekstreme të majta që konfrontohen edhe...

Vetëm pak pasi u emërua ambasadore në Romë fyen gazetarin, MPJ nis procedurat disiplinore

Ofendimi i ambasadorës së Kosovës në Romë, Alma Lamës drejtuar gazetarit Xhemajl Rexha dhe KTV-së, është bërë shkak që Ministria e Jashtme t’i tërheqë...

Alma Lama emërohet Ambasadore në Itali

Alma Lama do të jetë Ambasadorja e re e Kosovës në Romë. Vendimi është bërë publik nga kryeministri Isa Mustafa, i cili ka vlerësuar...

Padia e deputetes, Gjykata i bllokon këngën dhe llogaritë bankare Gold AG

Gjykata ka vendosur si vendim paraprak bllokimin e këngës dhe llogarive bankare të reperit Gold AG, pas padisë së ngritur nga deputetja e Kuvendit...

Deputetja shqiptare kërcënon politikanin serb: Idiot, nëse kundërshton ushtrinë, të pret i njejti fat

Deputetja e LDK-së, Alma Lama ka kërcënuar kryetarin e Listës Srpska, Aleskandar Jablanovic, pas kundërshtimit të këtij të fundit për themelimin e ushtrisë së...

Lajmet e fundit