Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022

TAG

Alibeaj

“Reforma zgjedhore e vonuar”, ISP apel Gjiknurit dhe Alibeajt: Reformë zgjedhore pa vonesë, transparente dhe me integritet

Kuvendi i Shqipërisë miratoi përbërjen Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Realizimin e Reformës Zgjedhore. Nisma u paraqit 9 muaj më parë në parlament, por...

Alibeaj: Kemi caktuar pjesëmarrësit në Komisionin për Reformën Zgjedhore dhe Territoriale

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj bën me dije se në mbledhjen e sotme janë caktuar përfaqësuesit nga kjo forcë politike...

Alibeaj anuloi mbledhjen se PS “ndryshoi mendje”, reagon Tritan Shehu: Përfundon me turp kur bëhesh lodër e Ramës

Deputeti demokrat Tritan Shehu, e quan të turpshme tërheqjen e opozitës nga procesi për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Sipas mesazhit në grupin e...

“Duhet të jetë anti-komunist”, Alibeaj për presidentin e ri: I takon opozitës ta pranojë, tani do presim qëndrimin e maxhorancës

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha sot se i takon opozitës të propozojë kandidaturat për presidentin e ri. Alibeaj tha se...

Taulant Balla takohet nesër me Dodën dhe Mediun për Presidentin, asnjë qëndrim nga Alibeaj

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla, do të takohet nesër me Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun për të diskutuar për procedurat, për zgjedhjen...

Dështon mbledhja e Kryesisë së Grupit të PD, Salianji: Ne funksionojmë me rregulloren tonë, jo të Ramës

Deputeti demokrat Ervin Salianji, thotë se mbledhja e Kryesisë së vogël të Grupit Parlamentar të PD ka dështuar. Ajo do të mbahej sot, por...

A u përmend Berisha? Alibeaj pas takimit me Donfried: Mbështesin një opozitë pro-amerikane që shesh nga e ardhmja

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeja tregoi në një prononcim për media çështjet e diskutuara në takimin me ndihmës sekretaren amerikane për...

Berisha e shtyu nga foltorja, reagon Alibeaj: Ky trimi dhe trimat e tjerë të flasin për “non-gratat” deri sa të dalin cullak

Kreu i grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj e ka kaluar me jë batutë gjestin e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili e shtyu jashtë...

VIDEO/ Berisha nuk i lë fjalën Alibeajt, e SHTYN me forcë në foltoren e Kuvendit

Gjatë seancës së sotme plenare në Kuvend një situatë e sikletshme është krijuar mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeajt. Fjala...

“Asnjë habi”, Alibeaj: Rama e ka të pamundur të ndahet nga “non-gratat”

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të Partisë Socialiste për të mos ndërmarrë asnjë veprim ndaj Ornaldo Rakipit,...

Lajmet e fundit