Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Alfred Moisiu

Ish presidentët bojkotojnë Ilir Metën, nuk i dalin në mbrojtje dhe shfaqen krah Erjon Veliajt (MESAZHI)

Një ditë pasi Kuvendi i Shqipërisë shkarkoi Presidentin Meta, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, është takuar me dy ish-presidentë, Alfred Moisiun dhe Bamir Topin.Ai...

Përkujtimi i Kongresit të Përmetit bën bashkë ish-presidentin Alfred Moisiu dhe ish-ministren e Ramës

Sot, në 24 Maj në qytetin e Përmetit kujtohet Kongresi i Përmetit. Për këtë ditë, atje ka shkuar dhe ish-presidenti i Republikës Alfred Moisiu.Është...

Takimi i veçantë në Shkodër, tre ish-presidentët e Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi bëhen bashkë në Kalanë e Rozafës (Foto)

Tre ish-presidentët e Shqipërisë, Alfred Mojsiu, Fatmir Sejdiu i Kosovës dhe Filip Vujanoviç i Malit të Zi, kanë vendosur të mblidhen së bashku, në...

Ish-Presidenti Moisiu flet në prag të zgjedhjeve: Është krijuar klimë tensioni e paparë. Partitë s’mund të krijojnë struktura paralele

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu ka shprehur shqetësimin për situatën parazgjedhore në vend dhe i ka bërë apel politikës që të jetë...

Mbushi 90 VJEÇ, presidenti ALFRED MOISIU ka një mesazh pas TËRMETIT: Kocka jonë e fortë, të rrojë në JETË TË JETËVE KOMBI YNË (DEKLARATA...

Në 1 dhjetor, presidenti Alfred Moisiu festoi 90 vjetorin e lindjes. Ndër më jetëgjatët president në Shqipëri, por edhe me një Presidencë për t’u...

Alfred Moisiu përmendet në Parlamentin francez, senatori Cadic zbulon BISEDËN me ish-presidentin

Rreth një javë më parë, parlamenti francez debatoi për hapjen e negociatatve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë fjalës së...

Moisiu e thotë hapur: Ndërkombëtarët të mos ndërhyjnë, kemi tradita diktature…

Ish-presidenti Alfred Moisiu ka komentuar qëndrimin e ndërkombëtarëve në lidhje me krizën politike në emsionin ‘Kjo javë’ me Nisida Tufën. Moisiu...

‘Tërmet politik’, Moisiu komenton djegien e mandateve: Përbuzje ndaj popullit, do të ketë pasoja për…

Ish-Presidenti Alfred Moisiu, i ftuar në 'Kjo javë' ka komentuar djegien e mandateve nga opozita. Moisiu shprehet se ky është një...

A janë kushtetuese zgjedhjet e 13 Tetorit? Flet ish-presidenti Moisiu (Ç’THOTË PËR PËRPLASJEN CIVILE)

Ish-presidenti Alfred Moisiu ka folur për zgjedhjet vendore që do të zhvillohen ditën e nesërme dhe për datën e re të zgjedhjeve të dekretuar...

4 ditë para zgjedhjeve, del në skenë ALFRED MOISIU: Ja si zgjidhet KRIZA

Teksa kanë mbetur vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit dhe vendi është në një krizë të thellë politike, ish presidenti Alfred Moisiu...

Lajmet e fundit