Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Alexei Navalny

Rishfaqet Navalny, dërgohet në një burg me kushte mizore

Alexei Navalny, politikani i opozitës ruse është dërguar në një burg të sigurisë së lartë në Rusi. Kritiku i presidentit Vladimir Putin është rishfaqur pasi...

Kritiku i Putinit, Alexei Navalny dënohet edhe me 9 vite burg për mashtrim

Figura më e shquar e opozitës ruse, Alexei Navalny, është dënuar me nëntë vjet burgim të sigurisë maksimale, pasi akuzohet për mashtrim. Navalny u arrestua...

Nga burgu i sigurisë së lartë në Rusi, lideri i opozitës Alexei Navalny bën thirrje për protesta: Ne duam të jemi komb i paqes

Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny, ka postuar një seri postimesh në Twitter duke bërë thirrje për demonstrata të përditshme në të gjithë Rusinë...

Padrejtësitë ndaj Navalny-t, SHBA po përgatit një paketë të re sanksionesh ndaj Rusisë

Shtetet e Bashkuara të AMerikës po përgatisin një paketë të re sanksionesh ndaj Rusisë, për shkak të padrejtësive që po i bëhen opozitarit Alexei...

Pas 3 javësh, Alexei Navalny i jep fund grevës së urisë (Ishte në rrezik për jetën)

Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, njoftoi se do ta përfundojë grevën e tij të urisë. Vendimin e ka bërë të ditur nëpërmjet një...

Rusia “frikësohet” nga “kërcënimi” i SHBA, Alexei Navalny dërgohet në spital

Ditën e sotme shërbimi i burgjeve ruse ka njoftuar se Alexei Navalny do të transferohet në spital pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar...

SHBA paralajmëron Rusinë: Nëse Navalny vdes do të përballeni me pasoja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar se Rusia do të ketë pasoja nëse aktivisti i opozitës Alexei Navalny vdes në burg. Mbretëria e Bashkuar,...

Pas dy javësh në grevë urie, Navalny në gjendje kritike për jetën

Gjendja shëndetësore e Alexei Navalny është drejt përkeqësimit. Pas më shumë se dy javësh në grevë urie kritiku i Kremlinit rrezikon që të humbasë...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Alexei Navalny, humb ndjeshmërinë e duarve dhe këmbëve

Shëndeti I kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny po përkeqësohet dhe ai ka filluar të humbasë ndjesinë e këmbëve dhe duarve të tij. Këtë lajm e...

Temperaturë dhe kollë, përkeqësohet gjendja e Navalny, dërgohet në seksionin e burgut me të sëmurë me tuberkuloz

Kritiku i burgosur i Kremlinit, Alexei Navalny është zhvendosur në një mjedis për të sëmurët brenda burgut, pas ankesave për kollë dhe temperaturë. Navalny tha...


Lajmet e fundit