Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Aleksis Tsipras

‘Nuk jemi qeveria me e mirë në botë’, Tsipras elozhe kryeministrit: Mos duhet të themi që Rama është Perëndia? Ka vetëm 25 viktima

Kryetari opozitës greke, Aleksis Tsipras i ka thurur elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës. Në një intervistë të dhënë në kanalin...

TSIPRAS ‘rreshtohet’ pro-Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut: Nëse nuk hapen negociatat, rrezikohet stabiliteti i BE-së

Ish-kryeministri grek dhe lideri i opozitës helene Aleksis Tsipras paralajmëron BE-në se nëse nuk aprovohen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,  Europa e...

Greqia sot në zgjedhje parlamentare, Tsipras mesazh qytetarëve: Vendosni për fatin tuaj (Ja sa shqiptarë kanë të drejtë vote)

Në Greqi mbahen sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kryeministri Alexis Tsipras votoi këtë mëngjes në Athinë. Menjëherë pas ushtrimit të së...

Pas shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme, Tsipras prezanton planin ekonomik

Partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka prezantuar programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. ...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, kur pritet të zhvillohen

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka deklaruar se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Tsipras pritet të kërkojë nga presidenti...

Zhvillimet në Shqipëri, Dule dhe Tavo takojnë Aleksis Tsipras në Janinë

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i PBDNJ, Vangjel Dule dhe ish-deputeti i LSI, Vangjel Tavo janë takuar me kryeministrin grek Aleksis Tsipras për të...

Kryeministri Rama takon homologun grek Tsipras

Kryeministri Edi Rama takon homologun e tij grek Aleksis Tsipras. Takimi u zhvillua gjatë samitit të 8-të të Platformës së Bashkëpunimit...

Rama në Kroaci, takim me kryeministrin grek Aleksis Tsipras

Kryeministri Edi Rama ka zvilluar sot një takim me homologun e tij grek Aleksis Tsipras. Dy liderët janë takuar në...

Tsipras përgëzon Ramën: Vazhdoni kështu për të qenë sa më afër BE-së

Kryeministri grek Aleksis Tsipras  ka zhvilluar një diskutim në telefon me kryeministrin Rama. Mësohet se ata kanë diskutuar për pasuritë e...

Tsipras në Maqedoninë e Veriut: Të ndërtojmë një histori ndryshe për Ballkanin (Takim edhe me Talat Xhaferin)

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka vizituar sot Maqedoninë e Veriut, një vizitë historike kjo për dy shtetet.   Kryeministri grek është...

Lajmet e fundit