Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Aleksander Vucic

Vuçiç ironizon Kosovën pas deklarateve të ministrit Svelça: Po iu shkojnë shkëlqyeshëm ndërprerjet e energjisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i është kundërpërgjigjur ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçlës, pasi ky i fundit ka thënë se...

Vuçiç ndërron mendje: Kam qenë për rishikimin e kufijve, por tani rrethanat kanë ndryshuar

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha se rishkrimin e kufijve me Kosovën dikur e ka parë si zgjedhje, por  theksoi se nuk e mendon më...

Takimi me këshilltarët e Scholz dhe Macron, Vuçiç: Na prezantuan një kornizë të re për dialogun me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, në një konferencë për media pas takimit më këshillin e sigurisë ka bërë të ditur atë se çfarë ka...

Vuçiç takon negociatorët e BE-së: Nuk do të njohim Kosovën! E ardhmja e Serbisë në union nuk diskutohet

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditën e sotme ka zhvilluar një takim në Beograd me negociatorët e BE-së. Ai i vendosur tha se  nuk do të...

Vuçiç pozon me Ramën buzë lumit Sava në Beograd: Krenar për miqësinë që kemi krijuar me Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama është duke qëndruar në Beograd, pasi mori pjesë në panairin e zhvilluar këto dy ditë, në kuadër të samitit “Ballkani i...

Vuçiç e tepron me verën në panairin e “Open Balkan”: Edi Rama s’ka pirë fare (VIDEO)

Në Beograd u mbajt dje dhe sot panairi i prodhuesve të verërave nga vende të ndryshme të rajonit në kuadër të nismës “Open Balkan”. Në...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Edi Rama falenderon Vuçiçin: Tregoi se rruga e parë e zgjidhjes është paqja

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar sot presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, për arritjen e marrëveshjes me Kosovën, e cila hyri në fuqi dje dhe...

Samiti i “Ballkanit të hapur” sot në Beograd, marrëveshje për tregtinë pa kufizime të ushqimeve (AGJENDA)

Ditën e sotme do të zhvillohet në Beograd Samiti i “Open Balkan” ku pritet të finalizohet marrëveshja për tregtinë pa kufizime të ushqimeve mes...

Marrëveshja për targat, Vuçiç: Arritëm të nxjerrim më të mirën e mundshme me Prishtinën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,  deklaroi se Serbia ka arritur të nxjerrë më të mirën e mundshme nga marrëveshja me Prishtinën, duke shtuar se...

Vuçiç jep sinjale se do t’i pranojë targat RKS të Kosovës, kërkon që serbët e Veriut të udhëtojnë me dokumente të Serbisë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, sot ka lënë të kuptohet se do t’i pranojë targat RKS të Kosovës, megjithatë ka insistuar që për serbët...


Lajmet e fundit