Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Aleksander Vucic

PD kritika Ramës: Bisedat e natës me Vuçiç po japin efekt. Ka një mënyrë si të shpëtosh Haradinajn

Partia Demokratike ka reaguar me anë të kreut të Departamentit për Politikën e Jashtme, Kreshnik Çollakut, duke kritikuar kryeministrin Edi Rama për qëndrimin e...

“Kathimerini”: Pas përplasjes me Ramën, Tsipras në Beograd për aleancë me Vuçiç. Dy vende të BE mbrojtën fuqishëm Shqipërinë

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga telefonata mes kryeministrit Rama dhe homologut të tij grek Aleksis Tsipras, gazeta "Kathimerini" ka zbardhur...

“Miku” Aleksandër i bllokon linjën e interkonjeksionit me Kosovën, Rama do i ankohet Merkelit

Serbia vazhdon të mbajë të bllokuar një prej investimeve më të rëndësishme të bëra nga gjermanet që lidh Shqipërinë dhe Kosovën në fushën energjetike....

Gjenden dy bomba në afërsi të zyrës së kryeministrit serb Vuçiç (Foto-Video)

Dy bomba janë gjetur në një ndërtesë shumë pranë zyrës së kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç ditën e sotme rreth orës 10:00. ...

Zbulohet bunkeri me armë afër shtëpisë së Vuçiç, evakuohet kryeministri dhe familja e tij

Policia serbe ka evakuuar kryeministrin Aleksandër Vucic dhe familjen e tij në një “vend të sigurt” ditën e shtunë, pasi zbuluan një vend mbushur...

“Angela Merkel dhe dashnorët e saj ballkanikë”

Shumëçka e ndan Edin nga Aleksandri. Njëri është një ish militant partiak e tjetri në jetën e mëhershme ka qenë artist. Aleksandri është lehtë...

Beogradi mohon marrëveshjet me Tiranën: Asgjë e re për tekstet shkollore dhe njohjen e diplomave

Zyrtarë në Beograd kanë mohuar lajmet se mes kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, është arritur në marrëveshje për...

“Shqiptarët nuk janë vetëm në këtë iniciativë”

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç ka reaguar sërish për shtetëzimin e kombinatit të Trepçës nga Qeveria e Kosovës. Në një kohë kur...

Lajmet e fundit