Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Aleksander Vucic

BE ndërmjetëson takimin, Kurti dhe Vuçiç në tryezën e bisedimeve sot në Bruksel

Sot në tryezën e Brukselit do të përballet kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Ky takim vjen pas atij...

Partia Demokratike përshëndet takimet e shefit të NATO-s me Kurtin e Vuçiç: Angazhimi direkt i Sekretarit Stoltenberg është jetik

Kryetari i PD Sali Berisha, thotë se forca politike që ai drejton përshëndet takimet e veçuara që shefi i NATO-s ka bërë sot në...

Tensionet në veri të Kosovës, Stoltenberg takon Vuçiçin: Forcat e KFOR-it do të veprojnë nëse është e nevojshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ka shtuar forca të saj të sigurisë në Kosovë, përmes KFOR-it, duke marrë...

Një ditë para takimit me Kurtin, Vuçiç bisedon me ambasadoren kineze për Kosovën, ja çfarë kërkon nga BE  

Situata në Kosovë ka qenë temë diskutimi në një takim mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe ambasadores kineze në Beograd, Chen Bo. Siç ka...

DW: Çfarë mund të pritet nga dialogu në Bruksel, kompromis apo raund i ri i grindjeve?

Takimi i ardhshëm në Bruksel i liderëve të Kosovës dhe Serbisë pritet me skepticizëm si në Prishtinë ashtu edhe në Beograd. Pas rreth një...

Bisedë për tensionet Kosovë-Serbi, ja kur do të zhvillohet takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel

Pas më shumë se një viti, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 18 gusht do të takohen në...

Berisha: Xhelati i shqiptarëve u zgjodh nënkryetari i Parlamentit, Vuçiç dëshmoi që ka mbetur siç ka qenë!

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas zgjedhjes Bozhidar Deliq, si nënkryetari i parlamentit të Serbisë. Përmes një postimi në “Facebook”, Berisha shkruan se Deli është...

Vuçiç dhe Kurti përballë njëri-tjetrit, pranojnë ftesën e Borellit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin...

Stoltenberg bisedë me Vuçiçin, ia bën të qartë: Nëse rrezikohet stabiliteti në Kosovë, jemi të gatshëm të ndërhyjmë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në fokus të bisedës kanë qenë...

Vjen deklarata e fortë nga rezidenca e Vladimir Putin: Serbë jemi me ju!

Kremlini ka reaguar sërish në lidhje me situatën tensionuese në veri të Kosovës. Përmes një deklarate nga rezidenca e presidentit rus, Vladimir Putin,  është...

Lajmet e fundit