Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Aleksander Vucic

Vuçiç takon negociatorët e BE-së: Nuk do të njohim Kosovën! E ardhmja e Serbisë në union nuk diskutohet

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditën e sotme ka zhvilluar një takim në Beograd me negociatorët e BE-së. Ai i vendosur tha se  nuk do të...

Vuçiç pozon me Ramën buzë lumit Sava në Beograd: Krenar për miqësinë që kemi krijuar me Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama është duke qëndruar në Beograd, pasi mori pjesë në panairin e zhvilluar këto dy ditë, në kuadër të samitit “Ballkani i...

Vuçiç e tepron me verën në panairin e “Open Balkan”: Edi Rama s’ka pirë fare (VIDEO)

Në Beograd u mbajt dje dhe sot panairi i prodhuesve të verërave nga vende të ndryshme të rajonit në kuadër të nismës “Open Balkan”. Në...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Edi Rama falenderon Vuçiçin: Tregoi se rruga e parë e zgjidhjes është paqja

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar sot presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, për arritjen e marrëveshjes me Kosovën, e cila hyri në fuqi dje dhe...

Samiti i “Ballkanit të hapur” sot në Beograd, marrëveshje për tregtinë pa kufizime të ushqimeve (AGJENDA)

Ditën e sotme do të zhvillohet në Beograd Samiti i “Open Balkan” ku pritet të finalizohet marrëveshja për tregtinë pa kufizime të ushqimeve mes...

Marrëveshja për targat, Vuçiç: Arritëm të nxjerrim më të mirën e mundshme me Prishtinën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,  deklaroi se Serbia ka arritur të nxjerrë më të mirën e mundshme nga marrëveshja me Prishtinën, duke shtuar se...

Vuçiç jep sinjale se do t’i pranojë targat RKS të Kosovës, kërkon që serbët e Veriut të udhëtojnë me dokumente të Serbisë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, sot ka lënë të kuptohet se do t’i pranojë targat RKS të Kosovës, megjithatë ka insistuar që për serbët...

Çmim Nobel për Kurtin dhe Vuçiçin nëse ka marrëveshje? I dërguari i BE: Do të kualifikoheshin, s’kam dilema

Nëse do të arrihej një marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, duke i dhënë fund armiqësive shumëvjeçare, kryeministri kosovar Albin Kurti dhe presidenti serb...

Borell pas takimit me Kurtin e Vuçiç: Nuk ka marrëveshje për targat, bisedimet rikthehen para 1 shtatorit

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, në konferencën për media pas bisedimeve me kryeministrin Albin Kurti...

Me sandwich dhe pije freskuese, nis në Bruksel takimi Kurti-Vuçiç, dy liderët ballkanik nuk shihen as në sy (PAMJET)

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç janë takuar këtë të enjte në Bruksel. Ky është takimi i tretë i...

Lajmet e fundit