Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Aleksander Vucic

Serbia mesazh Kosovës para takimit Kurti-Vuçiç: Do të insistojmë në formimin e Asociacionit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic ka folur para dialogut Kosovë-Serbi, duke thënë se Prishtina “po gjeneron...

Pritet të takohet me Kurtin në Bruksel, Vuçiç: Nuk do të jetë e lehtë, rezultati shihet në fund të lojës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ditën e sotme ka konfirmuar se do të udhëtojë  drejt Brukselit për të zhvilluar takimin me kryeministrin e Kosovës,...

Caktohet data, ja kur do të takohet Kurti me Vuçiçin

Të martën (15 qershor) do të zhvillohet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit Aleksandër Vuçiç. Bëhet me dije se takimi do të...

“U dënua me burg përjetë”, Sali Berisha i sigurtë: Pas xhelatit të Srebenicës, radhën e ka idhtari i tij i verbër Aleksandër Vuçiç

Sot ish-gjenerali serb, Ratko Malladiç u dënua me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Britanisë, pas apelimit që i kishte bërë ai vendimit të...

Vuçiç “zbut tonet” për dialogun, optimist pas takimit me Palmer dhe Lajçak: Besoj në arritjen e kompromisit me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e ka cilësuar si “të mirë” takimin me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendës Ndihmës...

Kërcënohet me jetë presidenti Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është kërcënuar me vdekje, raportojnë mediat serbe. Gjitahhstu në lidhje me këtë lajm kanë reaguar në rrjetet sociale, zëvendësministret Zorana...

Vuçiç: Jam pro kompromisit, por nuk do të nënshkruaj njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se është pro kompromisit me Kosovën, por si president nuk do ta nënshkruaj njohjen e pavarësisë së...

Vuçiç “i kthen reston” Kurtit: Do e takoj nëse nuk kam punë tjetër

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për politikë të Jashtme, Josep Borell pak kohë më parë qe shprehur se 11 maji mund të ishte...

Edi Paloka pa fjalë pas “non-gratas” së Berishës, nxjerr foton e ish-kryeministrit me Bushin, Ramës i kujton takimin me Vuçiç

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë. I dalë nga zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Durrësit ka reaguar pas vendimit të DASH,...

Mediat serbe: Tensione në takimin e Brdo-Brijunit, përplasje mes Vjosa Osmanit e Aleksandër Vuçiçit për kufijtë

Në Samitin “Brdo-Brijun”, ku kanë marrë pjesë liderët e rajonit, ndër ta edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur debate mes saj dhe...

Lajmet e fundit