Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

aleksander peci

Një nga figurat më të rëndësishme të muzikës kalsike, kompozitori Aleksandër Peçi feston sot 70-vjetorin

Kompozitori i njohur Aleksandër Peçi feston sot 70-vjetorin e lindjes. Peçi është një nga figurat më të rëndësishme të muzikës klasike shqiptare bashkëkohore. Ai ka...

U plagos në krye të detyrës, KOMANDOJA ELITË braktis Shqipërinë pas debatit me Mimi Kodhelin (Në pritje për t’u bërë pjesë e FA në...

Aleksandër Peçi,  ish-komandoja Elitë që mbeti i plagosur në vitin 2012 gjatë një misioni paqeruajtës në Afganistan  ka vendosur që të braktisë detyrën dhe...

Lajmet e fundit