Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

aleksander meksi

Vitet i kane pleqëruar trupin por jo mendjen, ish-kryeministri 82 vjecar po punon për projektin e ri

Ish-kryeministri i parë i Partisë Demokratike, Aleksandër Meksi, i cili qëndroi në krye të qeverisë nga 13 prilli 1992 deri në 11 mars 1997,...

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi: Më në fund pranohet shtimi i tamponëve për të parandaluar përhapjen e COVID-19

Nga Aleksandër Meksi Shqipëria është një vend i vogël dhe me resurse të pakta për të përballuar fatkeqësi si pandemia nga...

Aleksandër Meksi SUGJERIME të VYERA për qeverinë: Nga tamponet, te masat mbrojtëse, pensionistët dhe mungesa e lirisë në fundjavë (Ç’THOTË ISH-KRYEMINISTRI)

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi, vazhdon të kontribuojë me sugjerimet e tij të vyera në këtë situatë pandemie. Pas shkrimit të parë për...

Ish-kryeministri Aleksandër MEKSI, analizë të shkëlqyer të situatës: Duhet t’i ruhemi rikthimit, s’po merren seriozisht testimet! Ja pse nuk besohen buletinet e qeverisë

Analizë-koment nga ish-kryeministri Aleksandër Meksi *Masa dhe Propozime për përballimin e pandemisë dhe pasojave të saj Me njoftimet e para për...

Shpenzimet marramendëse të qeveritavë shqiptarë, gazetari i njohur tregon se si silleshin zyrtarët e shtetit në vitet ’90, ilustron dhe shembullin e OBAMËS: Kur...

Gazetari Lutfi Dervishi sërish ka nxjerrë të tjera fakte të periudhës para viteve 2000 të qeverisjes së vendit duke treguar se në kohën kur...

Anullimi i DEKRETIT të METËS, reagon Aleksandër Meksi! Ja kujt i jep të drejtë ish-kryeministri

Ish-kryeministri, Aleksandër Meksi, e konsideron të detyrueshëm dekretin e Presidentit për anulimin e zgjedhjeve vendore. Për RTV Ora ai shprehet se të drejtën për...

Ish kryeministri Meksi zbulon dokumentin e rrallë, si u hoq ylli komunist nga flamuri kombëtar

Ish kryeministri i Shqipërisë, Aleksandër Meksi, ka publikuar një dokument të rrallë të vitit 1992, ku tregon edhe procedurën se si u hoq ylli...

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi feston sot 80-vjetorin, ky është urimi special i të birit

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi sot feston 80 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë, biri i tij Redon Meksi e uron...

 Ish-kryeministri Aleksandër Meksi kujton dhjetorin 1990: Nuk do shlyhet nga kujtesa, uroj studentët e djeshëm e të tanishëm

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi kujton 12 dhjetorin e vitit 1990 kur u themelua Partia Demokratike pas një vale protestash.   Ish kryeministri...

Lajmet e fundit