Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

Aleksander Karpushin

Bushati thërret me urgjencë ambasadorin rus Karpushin, shpall non-grata dy diplomatë (LISTA)

Menjëherë pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama për dëbimin e diplomatëve rusë, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thirrur ambasadorin rus në vendin tonë,...

Investigimi amerikan për Bashën, vjen reagimi i parë nga Rusia

Pas akuzave se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është financuar nga agjentët rus për zgjedhjet e 2017, ka ardhur edhe reagimi i parë...

Ambasadori rus pyet Ngjelën: Ku shkuan 400 oficerët rusë që do destabilizonin Shqipërinë?

Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, Alexander Karpushin thotë se influenca dhe agresioni rus në Ballkan janë terma “bombastik” të shpikura nga gazetarët. ...

Kërcënohet ambasadori rus në Tiranë? “Dua forca antiterrori nga Moska”

Ambasadori Rus në Tiranë, Aleksandër Karpushin ka njoftuar zyrtarisht institucionet e shtetit shqiptar se ndihet i kërcënuar nga sulme të mundshme terroriste. ...

Ambasadori i Rusisë mesazh ngushëllimi për Dritëro Agollin: Njё humbje e pazёvendёsueshme pёr tё gjithё ne

Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, Aleksandёr Karpushin ka shprehur ngushёllimet e tij për ndarjen nga jeta të kolosit të letërsisë shqiptare Dritëro Agolli. ...

Kërcënimi i ISIS, ambasadori rus në Tiranë: Qeveria shqiptare të na kthejë tokën, duam të ndërtojmë Ambasadën e re

Pak orë pasi ISIS deklaroi se ka në shënjestër të sulmeve disa seli diplomatike ruse nëpër botë përfshi Ambasadën në Tiranë, Ambasadori Aleksandër Karpushin...

Sanksionet, ambasadori rus: Shqipëria humbi shansin me ne. Qeveria juaj ka treguar se Kosova nuk është faktor përcaktues

Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, Aleksandër Karpushin, gjatë një interviste për “Ora News”, thekson se Shqipëria humbi një shans duke iu bashkuar sanksioneve të...

Lajmet e fundit