Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Aleksandar Vulin

Aplikimi i Kosovës në Këshillin e Europës “përplas” ministrin serb me diplomatin gjerman,  Sarrazin: Do të bëjmë çdo gjë për t’i ndihmuar

I dërguari i posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, tha se Kosova i përket Këshillit të Evropës, duke nxitur reagime në Beograd. Ai...

Beogradi “dhëmbë për dhëmbë” Prishtinës: Çdo procedurë afrimi me NATO-n, kërcënim real për SERBINË (DEKLARATA)

Beograd – Ministri I Brendshëm i Serbisë Aleksandar Vulin tha të premten se “të marrësh veprime për të future në NATO të quajturin Kosovë...

Ministri serb paralajmëron: Do të marrim armët më të fundit nga Rusia, sa të jem unë dhe Vuçiç, nuk bashkohemi kurrë me NATO-n!

Ministri i Brendshëm  i Serbisë, Aleksandër Vulin, deklaroi se ushtria dhe policia e Serbisë do të marrin armët dhe pajisjet ushtarake më të fundit...

E quajti budalla, Albin Kurti i përgjigjet ministrit serb: Ke qenë zëdhënës i partisë së gruas së Millosheviçit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur ministrit të brendshëm të Serbisë, Aleksandar Vulin, i cili dje në një intervistë e quajti “budalla”. Kurti...

“Sikur ta kishte fytyrën siç ka barkun…”, presidenca i përgjigjet ministrit serb: Këlysh i gruas së Millosheviçit

Pasi ministri serb Aleksandar Vulin ofendoi presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, ka ardhur dhe reagimi i Presidencës. Shefi i Stafit të Presidentes, Blerim Vela...

“Nëse do të kishte fytyrën siç e ka barkun…”, ministri serb ofendon presidenten Vjosa Osmani

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka fyer presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani pas një deklarate të kësaj të fundit dhënë...

‘Po sikur t’ju thërrasim ne shkije?’, ministri serb i përgjigjet deputetit shqiptar: Mos na mëso si të flasim! Siptari nuk është fjalë fyese, por...

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin ka reaguar duke iu përgjigjur deputetit shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, i cili kritikoi...

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë: Nuk do të anëtarësohemi kurrë në NATO

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha të mërkurën se Serbia ka zgjedhur të mbetet vend ushtarakisht neutral dhe se kurrë nuk do...

Ministri serb i Mbrojtjes vë alarmin: ‘Shqipëria e Madhe’ po krijohet

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka paralajmëruar se ‘Shqipëria e Madhe’ po krijohet para syve të të gjithëve dhe BE-ja nuk po bën...

Lajmet e fundit