Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022

TAG

aleksader vucic

Deklaratat e Vuçiç për Kosovën, deputetja gjermane: Ngrini menjëherë negociatat me Serbinë

“Negociatat me Serbinë për pranimin në BE duhet të ngrihen menjëherë”, tha deputetja gjermane e FDP-së, Renata Alt. Ky është reagimi i saj ndaj qëndrimeve...

Vuçiç i del në mbrojtje tenistit serb Djokovic, sulmon qeverinë australiane: S’është lojë e ndershme, por gjueti politike

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka dalë në mbrojtje tenistit serb, Novak Djokovic, të cilit i është anuluar viza nga autoritetet australiane se...

Protesta kundër ardhjes së Vuçiç, policia merr masa, shtyllat lyhen me graso, 2000 policë para Kryeministrisë

Sot ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar një protestë, kundër ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Tiranë. Protesta është njoftuar se do të nisë...

Takimi i radhës i “Open Balkan” në Beograd, zbardhet agjenda, liderët mbajnë një konferencë për shtyp

Prej ditës së djeshme Kryeministri Edi Rama ndodhet në Beograd, ku do të zhvillohet takimi i radhës e vendeve pjesëmarrëse, që kanë firmosur për...

Dialogu Kosovë-Serbi, Vuçiç: Kurti mendon se bota lindi kur ai fitoi zgjedhjet

Aleksandër Vuçiç në një intervistë të dhënë së fundmi për mediat serbe ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mendon se bota lindi...

Albin Kurti flet pas takimit me Vuçiçin, tregon katër propozimet që bëri në Bruksel

Kryeministri i Kosovës ka reaguar pas takimit me presidentin Aleksadër Vuçiç. Takim që u mbajt sot në Bruksel me ndërmjetësimin ndërmjetësimin e Përfaqësuesit të...

Vuçiç flet për çështjen e ndryshimit të kufijve: Është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, deklaroi se ai është kundër ndryshimit të kufijve, por kjo ide, sipas tij, do të mund të gjente zbatim...

Nga 50 deri në 200 euro, Vuçiç me paketë të re ekonomike në Kosovë, ja shtresat që do të përfitojnë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka prezantuar një paketë të re ekonomike e cila do u vijë në ndihmë të gjithë qytetarëve serbë të cilët...

Kroacia premtoi ndihmë për forcimin e ushtrisë së Kosovës, Vuçiç: Serbia nuk është e dobët, ata që duan të luajnë me zjarrin e dinë...

Kroacia pak ditë më parë premtoi ndihmë për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Pas kësaj ka ardhur dhe reagimi i...

Vuçiç postoi FOTON provokuese, BE thirrje liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Të përmbahen me deklaratat që dëmtojnë raportet mes dy vendeve

Bashkimi Evropian u ka bërë sërish thirrje liderëve politikë në Kosovë dhe Serbi, që të përmbahen nga veprimet dhe deklaratat, të cilat shkojnë në...

Lajmet e fundit