Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

aleatet

Negociatat me aleatët fillojë nga nesër, Paloka: Bisedimet do drejtohen nga Sali Berisha

Edi Paloka, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD, është shprehur se sot është miratuar rregullorja për primaret në këtë forcë politike dhe nga nesër...

Thirrja e Metës për kandidat të përbashkët, Berisha: Do flasim me aleatët, ama primaret e PD nuk ndalen

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se PD do të përfshihet në bisedime me aleatët, pas thirrjes publike të bërë nga kreu i Partisë së Lirisë,...

SHBA dhe aleatët e saj bllokojnë pasuri të oligarkëve rusë me vlerë mbi 30 miliardë dollarë

Një grup pune ndërkombëtar i krijuar në mars për të ushtruar presion ndaj Rusisë për t'i dhënë fund luftës së saj në Ukrainë ka...

SHBA dhe aleatët kërkojnë të përjashtojnë Rusinë nga G20, Polonia do vendin e saj

SHBA dhe vendet e tjera perëndimore po shqyrtojnë një lëvizje për të përjashtuar potencialisht Rusinë nga G20. Agjencia e lajmeve Reuters, tha gjithashtu se...

Marrëveshja e ‘5 qershorit’, pak para takimit të Këshillit Politik Basha mbledh aleatët (Fokusi te listat e hapura dhe koalicionet)

Kreu i PD Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët pak para mbledhjes së Këshillit Politik që është lajmëruar se do të...

2 ditë nga afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

Kreu i PD Lulzim Basha ditën e sotme do të zhvillojë një takim në seli me aleatët. Bëhet me dije se...

Përplasjet për ‘Zgjedhoren’ dhe pandemia, Basha mbledh aleatët në seli

Kreu demokrat Lulzim Basha ditën e sotme do të zhvillojë një takim në seline blu me aleatët opozitarë.   Mësohet se...

Basha takim me aleatët, çfarë po diskutohet në selinë e PD

Kryetari i PD Lulzim Basha, është duke zhvilluar një takim me aleatët në selinë e Partisë Demokratike. Takimi po bëhet vetëm...

Përfundimi i takimit të Bashës me aleatët, opozita e bashkuar: Reforma zgjedhore e domosdoshme për zgjidhjen e ngërçit politik

Ndërkohë që takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me aleatët opozitar në selinë blu ka përfunduar, janë zbardhur edhe diskutimet e takimit.  ...

Rama i ftoi një nga një për Reformën Zgjedhore, Basha dhe aleatët me vendim unanim: Nuk ka dialog

Opozita e bashkuar ka vendosur unanimisht pasditen e sotme të mos ulet në dialog me kryeministrin Rama për Reformën Zgjedhore. ...

Lajmet e fundit