Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

aleanca per teatrin

Aleanca për Teatrin “i zë derën” Presidentit Meta: Kërkon të mos dekretohet Edi Rama dhe Elva Margariti!

Aleanca për Teatrin ka njoftuar mbrëmjen e djeshme se sot do të zhvillojë një aksion para institucionit të Presidentit të Republikës, për çështjen e...

Aleanca për Teatrin padi në SPAK për truallin e “Teatrit Kombëtar”, Mehdi Malkaj vargje për kryeministrin: Shqipërinë e mori Edi, i vu zjarr…

Aleanca për Teatrin ka depozituar ditën e sotme në SPAK një tjetër kallëzim lidhur me VKM-në e qeverisë për kalimin e truallit ku ishte...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit iu drejtohet me fjalor fyes qytetarëve që komentojnë (REPLIKAT E FORTA)

Një grup aktivistësh që prezantohen në rrjete sociale me emrin “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit”, e ushtrojnë aktivitetin e tyre në Facebook dhe media...

Aleanca çon në SPAK Elva Margaritin, nuk kursen as rojet e Ministrisë: Të hetohen nga Prokuroria Speciale! Paralajmërojnë Ambasadoren Kim

Dy ditë pasi anëtarët e Aleancës së Teatrit nuk u pritën në ambientet e Ministrisë së Kulturës, ministrja Elva Margariti dhe katër rojet kanë...

Aleanca për Teatrin me kërkesë në dorë në Ministrinë e Kulturës, Margariti: Nuk ditën të trokisnin

Ministrja e Kulturës, Elva Margaritin ka reaguar sot lidhur me një deklaratë të Aleancës së Teatrit, pasi pamundësisë së tyre për depozitimin e një...

“Sot e mora vesh që jam krimineli i fundit në Tiranë”, Ministria e Kulturës u mbyll derën përfaqësuesve të Teatrit, Mehdi Malkaj: Kjo është...

Anëtarët e Aleancës për Teatrin sot kanë shkuar pranë ambienteve të Ministrisë së Kulturës, për të dorëzuar një kërkesë për informacion, për Teatrin Kombëtar....

“Ne jemi Teatri” distancohet nga akuzat e ashpra ndaj Sorecës: Janë individë të tjerë që ndoqën rrugën e tyre kur u shemb godina

Një numër i caktuar aktivistësh që i shpërndajnë komunikatat e tyre në faqen e Facebook-ut, “Ne jemi Teatri”, kanë reaguar me një deklaratë e...

Padia e Aleancës për Teatrin ndaj Sorecës, Genc Pollo: E pa vend dhe pa sens! Lajthitje vere për të cilën duhet kërkuar ndjesë

Politikani i djathtë  Genc Pollo, thotë se padia e pretenduar e Aleancës për Teatrin ndaj ambasadorit të BE në Shqipëri Luigi Soreca, është lajthitje...

Padia ndaj ambasadorit Soreca, reagon zyrtari i lartë i KE dhe nxjerr bllok Aleancën për Teatrin: Akuza të pabaza, kemi besim tek ambasadori

Komisioni Evropian ka reaguar në lidhje me padinë që bërë Aleanca për Teatrin ndaj ambasadorit të BE, Luigi Soreca. Në një deklaratë nga Brukseli, zëdhënësi...

Aleanca për Teatrin padit në SPAK Sorecën: I kemi kërkuar PE ta lirojnë nga detyra, Meta dhe Xhaçka ta shpallin “Non Grata”

Aleanca për Teatrin ka depozituar një tjetër kallëzim në SPAK sa i takon çështjes për shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një dalje për mediat, juristja...

Lajmet e fundit