Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

ALBPETROL

Organizohet Konferenca Shkencore për zhvillimin e vendburimit të Delvinës, Albpetrol do të sjellë investime të shumta në këtë rreth

Albpetrol sh.a që ka në pronësi vendburimin e Delvinës kompania DGC që e administron këtë vendburim kanë vendosur të vazhdojnë të sjellin zhvillim dhe...

Skandali/ Nipi i Ben Qimes fiton 500 milionë lekë nga Gjykata për shkakrkim nga Albpetroli, rebelohet Petro Koçi: Të hetohet gjyqtari, me presion të...

Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Gjykatën e Fierit, që ka marrë edhe vëmendjen e kryetarit të PArtisë Socialiste Petro Koçi, pasi nipi...

Largohet nga detyra kreu i Albpetrol, drejtimin e kompanisë e merr ish-kryebashkiaku i Fierit Baftjar Zeqaj

Albpetroli do të ketë një drejtues të ri, pas largimit nga detyra të ish-drejtorit Gent Gazheli. Drejtimin e kompanisë do ta...

Albpetrol hap ankand për shitjen e 48 000 ton naftë bruto (DETAJE)

Albetrol sh.a hap ankandin për shitjen e 48.000 ton naftë bruto. Vendodhja e naftës bruto është në Albetrol sh.a në Patos...

‘Protesta për pagat’, MIE sqaron punonjësit e Albpetrol: Pezullohet ristrukturimi, asnjë punonjës i kompanisë s’do humbasë vendin e punës

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar pasi punonjësit e Albpetrol dolën sot sërish në protestë para zyrave të kompanisë në Fier. Ata thanë...

Punonjësit e Albpetrol në protestë, kompania përfitoi nga COVID-19 dhe uli pagat

Punonjësit e kompanisë "Albpetrol" kanë dalë në protestë ditën e sotme në qytetin e Fierit, pasi kompania u ka ulur rrogat me pretekstin e...

Shkarkohet drejtori i ‘AlbPetrolit’, kush është njeriu i Ramës që e zëvendëson

Kompania shtetërore e prodhimit të naftës, ‘AlbPetrol’ ka lajmëruar ditën e sotme se ka shkarkuar nga detyra administratorin e kompanisë, Dritan Spahiun. ...

Prapaskenat e shkarkimit të kreut të Albpetrol, tenderi 2.5 milion euro dhe emërimi në vend të tij i drejtorit të larguar nga Gjiknuri

Ministrja e re e Energjisë dhe Infrastukturës, Belinda Balluku shkarkoi sot papritur kreun e Albpetrolit, Kastriot Bejtaj. Arsyetimi i marrë nga...

Shpërthen në flakë pusi i naftës në Fier, zjarrfikëse të shumta në vendngjarje

Një pus nafte ka shpërthyer në flakë disa minuta më parë në fshatin Zharrëz të Fierit. Shpërthimi i ka qenë i...

“Po pushohen mbi 1000 punonjës nga Albpetrol”

“Po pushohen mbi 1000 punonjës nga Albpetrol”, kështu është shprehur sot deputeti i PD, Luan Baçi. Sipas Baçit prej kohësh në...

Lajmet e fundit