Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

ALBPETROL

Prezantohet drejtori i ri/ Në krye të Albpetrol emërohet ish-këshilltari i “Bankers Petroleum”

Klejdi Cenmurati raportohet se është emëruar drejtori i ri Albpetrol. Ai është prezantuar sot me stafin nga përfaqësues të kompanisë shtetërore të naftës dhe...

Florian Muça u arrestua nga SPAK për INCENERATORËT, Alketa Hila emërohet Administratore e Albpetrol në Fier

Alketa Hila është emëruar Administratore e Albpetrol në Fier. Alketa Hila mori këtë post, pasi drejtori i Albpetrol, Florian Muçaj u arrestua pak ditë më...

EMRAT/ Ekzekutohen 7 nga urdhër-arrestet e SPAK, arrestohet drejtori i Albpetrol Florian Muçaj, vihen në pranga 2 nga admninistratorët e Inceneratorëve

Policia ka ekzekutuar deri më tani 7 nga 20 urdhër-arrestet e nxjerra nga Prokuroria e Posaçme (SPAK) për aferën e inceneratorëve. Urdhër-arrestet janë firmosur...

“Refuzova oferta marramendëse nga GAZPROM”, ish-drejtori i Albpetrol nxjerr bllof Sali Berishën: Dhanë ofertë qesharake! SHBA e dinte që Berisha po punonte me rusët

Deklarata e ish-kryeministri Sali Berisha 2 ditë më parë se kishte refuzuar oferta marramendëse nga GAZPROM për të mos pranuar projektin e TAP-it në...

Drejtori i “Albpetrol” çon në Polici katër punonjës, mbushën botet me naftë dhe shkelën urdhrin e tij

Katër punonjës të kompanisë "Albpetrol" janë arrestuar nga Policia e Fierit në kushtet e flagrancës, pasi akuzohen për veprën penale të shpërdorimit të detyrës....

Damian Gjiknuri i përgjigjet akuzave të PD-së dhe nxjerr dokumentet: Albpetroli s’ka shitur gaz, ja si është e vërteta (REAGIMI I PLOTË)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri dhe njëkohësisht drejtues politik për qarkun e Elbasanit, i është përgjigjur akuzave për korrupsion të Partisë...

Profesor- Doktor i NAFTËS ngre ALARMIN: ALBPETROL me tejkalim objektivash? Është koha që vendburimet t’i “vjelë” shteti shqiptar, ja çfarë duhet të bëhet (ANALIZA)

Prof. Doktor i shkencave të naftë Ing.  ILIA FILI Para disa ditëve, si specialist në fushën e naftës dhe të gazit, më tërhoqi vëmëndjen një njoftim,...

Arrihet objektivi: 230 ton naftë në ditë nga Albpetrol, në punë të gjitha puset

Albpetrol sh.a në saj të punës së koordinuar të Qendra të prodhimit dhe zbatimit të Programit të Zhvillimit për vitin 2021, arriti të realizojë...

PËR HERË TË PARE PAS TRE DEKADASH/ Shqipëria prodhon naftë nga gjithë puset e Albpetrol, kompania drejt performancës pozitive si “minierë” e arit të...

Gjatë muajve të fundit kompania Albpetrol ka korrur një sërë suksesesh, pas finalizimit me sukses të dy ankandeve të naftës pas një periudhe të...

Dita Botërore e Mjedisit, Albpetrol nismë për pastrimin e natyrës

Të gjithë duhet të japin kontributin e tyre në mbrojtje të mjedisit çdo ditë. Albpetrol u bashkua duke bërë pastrimin e mbeturinave të hedhura rreth...

Lajmet e fundit