Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

albina kelmendi

Albina Kelmendi reagon për herë të parë pas Eurovisionit: Me ne Europa, Australia dhe Amerika kënduan shqip!

Albina dhe familja Kelemndi rrëmbyen jo vetëm zemrat e shqiptarëve, por edhe të popullit europian. Ata erdhën me këngën “Duje” e cila arriti në...

Albina dhe familja Kelmendi elektrizojnë skenën në finalen e Eurovision me këngën “Duje”

Albina Kelmendi dhe familja e saj përfaqësojnë Shqipërinë në finalen e Eurovionit në skenën e Liverpool-it. Kënga “Duje” mori brohorima e duartrokitje, ndërsa perfomanca...

“The Times” nuk e vlerëson pozitivisht këngën e Shqipërisë në Eurovision 2023

Shqipëria arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision 2023 me këngën “Duje” të Albina Kelmendit dhe familjes, megjithatë gazeta e madhe amerikane “The Times”...

“Shqipëria dhe Kosova janë si vëlla dhe motër!” Deklarata e Albinës “xhindos” serbët: Skandali i madh i shqiptares në Eurovision

Familja Kelmendi me këngën “Duje” arritën të çojnë Shqipërinë në finalen e Eurovison 2023. Menjëherë pas kualifikimit ata kanë folur për mediat e huaja...

Familja Kelmendi shkruan historinë, Shqipëria kalon e para në finalen e madhe të Eurovision

Shqipëria ka shkruar historinë e saj në Eurovision, duke u kualifikuar për herë të parë të parët në finalen e madhe të këtij kompeticioni...

Albina dhe familja Kelmendi elektrizojnë gjysmëfinalen e Eurovision me këngën “Duje”

Albina Kelmendi dhe familja e saj përfaqësojnë Shqipërinë gjysmëfinalen e dytë të Eurovionit në skenën e Liverpool-it. Kënga “Duje” mori brohorima e duartrokitje, ndërsa...

Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovision, si të votoni për Shqipërinë

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e ditë e Eurovision, ku radhën për të performuar e ka edhe Shqipëria. Shqipëria në edicionin e 67-të të Eurovision Song Contest...

“Duje” e Shqipërisë “vjedh” vëmendjen e ndërkombëtarëve, BBC: Kjo këngë ka një mesazh të fortë për rëndësinë e familjes

“Duje” e Albina Kelmendit dhe familjes së saj ka arritur që të depërtojë jo vetëm në zemrat e shqiptarëve, por ka tërhequr vëmendjen edhe...

Eurovision nis sonte, ja kur do të këndojë Albina Kelmendi “Duje”

Sonte nis festivali europian i  këngës “Eurovision 2023”.Festivali madhështor do të mbahet në Liverpool Arena, në Mbretërinë e Bashkuar. Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja...

“Baladë dramatike, mjaft e rëndë”, analiza e BBC për Eurovisionin, ku renditet Shqipëria

E teksa numërimi mbrapsht ka filluar për "Eurovisionin” dhe të 37 këngët janë dorëzuar, kritikët e muzikës si dhe mediat prestigjoze po japin dhe...

Lajmet e fundit