Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Albin Kurti

Takimi historik me Albin Kurtin, Berisha ultimatum deputetëve: Askush nuk ka autoritet të verë në tavolinë territorin e Kosovës  (E PLOTË)

Nuk ka minoritet në Europë që të ketë të drejtat që kanë sot serbët në Kosovë, përveç të drejtave të serbëve. Serbia nuk...

Ironizon politikani: Ka mbetur vetëm që djali i Thaçit të martohet me vajzën e Vuçiçit

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish për tryezën e diskutimeve lidhur me kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti është shprehur se shkuarja...

Korrigjimi i kufijve, Albin Kurti paralajmëron protesta në Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke komentuar korrigjimin e kufijve u ka bërë thirrje anëtarëve të partisë së tij që të përgatiten pasi...

Deklarata e fortë e Albin Kurtit: Thaçi ka nënshkruar marrëveshje me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur se presidenti Hashim Thaçi ka nënshkruar marrëveshje me Serbinë për korrigjimin e kufijve. Sipas Kurtit kjo...

Albin Kurti: Referendum për bashkim kombëtar. Dy qeveritë, mbledhje propaganda

Bashkimi kombëtar mbetet në programin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe me rikthimin e Albin Kurtit në krye të këtij subjekti politik në Kosovë thirrja për...

U ulën në lokalin e Tiranës por Albin Kurti i del kundër Edi Ramës (PROPOZIMI për Rrugën e Kombit)

Mesditën e sotme Edi Rama është parë i shoqëruar nga Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje pak para Konferencës Ballkanike me partitë e majta të Ballkanit...

Incident para kuvendit, qëllohet sërish me vezë Albin Kurti (FOTO)

Albin Kurti, kreu i Vetëvendojes në Kosovë është qëlluar sërish me vezë ditën e sotme teksa po hynte në ambientet e Kuvendit. ...

Kurti flet për gazetën serbe, paralajmëron: Kjo është përgatitje për një luftë të re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në një intervistë për gazetën serbe Danas ka folur për situatën politike në Koosvë duke e thënë theksin...

Përfshihet nga flakët ndërtesa ku jeton Albin Kurti

Një ndërtesë është përsfhirë nga flakët pak minuta më parë në prishtinë. Sakaq, mediat kosovare bëjnë me dije së në pallatin që ka rënë...

Lajmet e fundit