Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Albin Kurti

Përfundon takimi “kokë më kokë” mes Ramës dhe Kurti, dy liderët diskutuan rreth dy orë në “Vilën 31” në Tiranë

Ka përfunduar pak më parë takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe Albin Kurtit. Të dy liderët u takuan këtë të martë në vilën qeveritare...

Albin Kurti mbërrin papritur në Tiranë, takim me Ramën në “Vilën 31”

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të martë me homologun Albin Kurti në Tiranë. Rama dhe Kurti janë parë në ambientet e vilës qeveritare...

Nesër kryeministrja serbe vizitë në Kosovë, Kurti: Të mos japë deklarata përçarëse që sjellin destabilizim

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar sërish në lidhje me vizitën që kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, do të bëjë nesër në Kosovë. Në një konferencë...

Rasti i 11-vjeçares, Albin Kurti: Vetting gjyqtarëve dhe prokurorëve, po lënë të lirë kriminelët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, dorëzuan  zyrtarisht dosjen për vetting në drejtësi. Në një konferencë për shtyp,...

100 euro për pensionistët dhe dyfishim i asistencës sociale, Qeveria e Kosovës paketë ndihme për të përballuar inflacionin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për media ka bërë publike një paketë ndihme për të përballuar inflacionin, duke ndihmuar pensionistët, ata...

Përdhunimi i 11 vjeçares, Albin Kurti njofton dorëheqjen e katërt si akt moral: Po gjyqtarët dhe prokurorët, ku janë?

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka njoftuar pasditen e kësaj të premteje se një dorëheqje e katërt ka ndodhur në radhët e Policisë, pas...

“Qeveria jonë punon në mbështetje të shqiptarëve”, përurimi i Abetares së përbashkët Kosovë-Shqipëri, Kurti: U qoftë e mbarë rruga e diturisë!

Ditën e sotme në Gjakovë po zhvillohet ceremonia e përurimit të Abetares së përbashkët Kosovë-Shqipëri. Gjatë fjalës së tij kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u...

Kurti thirrje qytetarëve serbë në serbisht: Ndërroni targat, trashëgimia e Milosheviçit synon t’u mbajë të izoluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u është drejtuar edhe njëherë në gjuhën serbe qytetarëve serbë në Kosovë, për t’i njoftuar se kanë 61 ditë...

E mitura u përdhunua për 7 orë nga pesë burra, Albin Kurti mbledhje URGJENTE: Nuk ka asgjë më të rëndësishme se siguria e vajzave!

Përdhunimi i 11 vjeçares nga pesë burra në Kosovë ka tronditur mbarë opinionin publik. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka reaguar menjëherë, ku përmes deputetes...

Albin Kurti flet për gazetën gjermane, tregon tre sfidat më të mëdha për Kosovën

Krijimi i vendeve të reja të punës, veçanërisht për të rinjtë, është për Kurtin sfida e parë për Kosovën. Ai thotë se për të...

Lajmet e fundit