Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Albin Kurti

Analisti “zbulon” arsyen TRONDITËSE të takimit Kurti-Rama: Kosova është në prag të SULMIT nga SERBIA, NATO ka dhënë informacion…

Milaim Zeka thotë se arsyeja e takimit urgjent të zhvilluar një javë më parë mes kryeministrave Albin Kurti dhe Edi Rama nuk është kriza...

Kurti “i trembet” një lufte të dytë: Serbia po armatos fuqishëm ushtrinë me armë nga Rusia dhe Kina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për mundësinë e një lufte në Kosovë, duke thënë se Serbia aktualisht po armatos fuqishëm ushtrinë e...

Gjermania, Franca dhe Polonia bënë thirrje për liberalizimin e vizave, vjen reagimi i Albin Kurtit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar pas  deklaratës së përbashkët të Gjermanisë, Francës dhe Polonisë, të cilat bënë thirrje për liberalizimin e vizave...

Takimi i papritur i Lajçak me Albin Kurtin, Qeveria e Kosovës tregon çfarë bisedoi kryeministri me të dërguarin e BE

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me zëvendëskryeministrin e parë për Integrim Evropian, Besnik Bislimi, pritën në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun...

Lajçak vizitë të papritur në Prishtinë, takim “kokë më kokë” me Albin Kurtin

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, po zhvillon një vizitë të papritur në Prishtinë brenda pak ditëve. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Qeverisë,...

Takimi i papritur me Ramën në Tiranë, Kurti zbulon bisedën: Folëm për këto 3 çështje kryesore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbardhur takimin me kryeministrin Edi Rama ditën e djeshme në Tiranë. Ai ka zbuluiar se kanë biseduar për tre...

Albin Kurti ndërpreu konferencën dhe u nis me urgjencë në Tiranë, Qeveria e Kosovës zbardh takimin me kryeministrin Edi Rama

Qeveria e Kosovës nëpërmjet zëdhënësit Përparim Kryeziu, ka dhënë detaje lidhur me takimin urgjent të zhvilluar mes kryeministrave Albin Kurti dhe Edi Rama, pasditen...

Përfundon takimi “kokë më kokë” mes Ramës dhe Kurti, dy liderët diskutuan rreth dy orë në “Vilën 31” në Tiranë

Ka përfunduar pak më parë takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe Albin Kurtit. Të dy liderët u takuan këtë të martë në vilën qeveritare...

Albin Kurti mbërrin papritur në Tiranë, takim me Ramën në “Vilën 31”

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të martë me homologun Albin Kurti në Tiranë. Rama dhe Kurti janë parë në ambientet e vilës qeveritare...

Nesër kryeministrja serbe vizitë në Kosovë, Kurti: Të mos japë deklarata përçarëse që sjellin destabilizim

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar sërish në lidhje me vizitën që kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, do të bëjë nesër në Kosovë. Në një konferencë...

Lajmet e fundit