Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Albin Kurti

Vjosa Osmani takim me kancelarin Kurz, Macron pret Kurtin në Paris: Ftoj Kosovën e Serbinë të arrijnë një marrëveshje

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në Paris. Ndër të tjera gjatë konferencës për mediat, ai ka...

Albin Kurti sot vizitë në Francë, takim me presidentin Macron, çfarë pritet të diskutohet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot në orën 19:30, do të pritet në Pallatin Elisee në Paris nga presidenti i Francës Emmanuel Macron. Bëhet me...

Ministri italian Luigi Di Maio mbërrin në Prishtinë, takimet e para me Albin Kurtin dhe Konjufcën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Di Maio...

Albin Kurti pret në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, ja për çfarë diskutuan në zyrën e kryeministrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi. Në këtë takim, Kurti dhe Kamberi...

Kurti takohet me Macronin në Paris, kjo është tema që do të diskutohet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet me me Presidentin francez Emmanuel Macron në Paris gjatë javës së ardhshme.Ky takim u konfirmua pasi...

Ish-kryetari i Vetëvendosjes kritika Albin Kurtit për dialogun me Serbinë: Po dëmton konsensusin mes palëve, njësoj siç bëri Thaçi

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një intervistë për Euronews Albania, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e dialogut...

Samiti i vendeve të Ballkanit, Albin Kurti: Kosova dhe Serbia të zotohen për paqe, të njihet dhe Pavarësia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka theksuar në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, se Serbia duhet të njohë pavarësinë e shtetit shqiptar....

Zbulohet arsyeja pse Vuçiç kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka kërkuar hapjen e arkivave të guerilës kosovare. Këtë kërkesë Vuçiç e ka bërë gjatë takimit me kryeministrin e Kosovës,...

“Isha brutal, por nuk pendohem”, Vuçiç komenton takimin me Kurtin: Mbase e fyeva kryeministrin e Kosovës, por kur dikush flet me një fjalor…

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur për takimin e djeshëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në Bruksel.  Në një deklaratë për medie, Vuçiç...

Zyrtari amerikan reagon pas takimit të Kurtit dhe Vuçiçit: Biden e shpërfilli Kosovën dhe Serbinë

Richard Grenell ka kritikuar presidentin amerikan, Joe Biden për qëndrimin e tij të mbajtur për procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Në një shkrim të publikuar Grenell...

Lajmet e fundit