Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Albert Vataj

Lamtumirë Mimika Luca, shprehje e përkorë e një shpirti të dritur në mirësi!

Nga Albert Vataj Lamtumirë Mimika Luca, shprehje e përkorë e një shpirti të dritur në mirësi Ajo, Mimika Luca, nuk është më mes nesh! Ajo nuk...

POST MORTEM/ Rikard Ljarja, i përkori i skenës dhe penës, shpirti prej drite i fisnikut të filmit

Nga Albert Vataj   Nuk isha aq fatlum sa ta njihja personalisht, por ikja e Rikardit më la trazim, atë ligështim dhe...

SOT 29 VITE NGA HYRJA NË AMBASADA: 2 korrik 1990, dita kur liria mposhti frikën dhe ëndrra sfidoi diktaturën

Askush nuk do të besonte atë që ndodhi 29 vite më parë. Ishte dhe mbeti një akt i pashoq guximi dhe vetmohimi. ...

Sot në 35-vjetorin e Mark Zuckerberg, ditëlindje ‘pa tortë dhe qirinjë’ për bashkëthemeluesin e ‘Facebook’

Nga Albert Vataj Ditë jo të mira për Mark Zuckerberg, një prej themeluesve të Facebook. Ai sot mbush 35 vjeç, me...

Mona Liza dhe Madalena Doni, të ngjashmet e rastësishme apo një përballje e titanëve të Rilindjes?!

Nga Albert Vataj   Nuk ka asnjë përgjigje. E vërteta e kësaj dileme, atë ditë e sot vijon të orvatet pretendimesh...

Fundi tragjik i aktorit të madh, Sandër Prosi dhe pse mbetet ende e mbuluar me mister kjo vdekje

Portreti i harruar Në një nga vilat e vjetra në zonën e Bllokut, në galerinë e një piktori ruhet që nga 1985 një...

‘Ivica Daçiç, nuk i kishte bërë hesapet mirë, Gent Cakaj fiton betejën e parë në Bukuresht’

NGA Albert Vataj Beteja e parë diplomatike e fituar nga Gent Cakaj në Bukuresht Pritshmëritë për këtë djalosh të ditur nuk...

Sot në ditelindjen e lirikut tragjik

Nga Albert Vataj Migjeni, nji urdhnesë e shëlbyeme ndër shpirtna t’dlirë e vullnete t’epërme zotnimi Asht ai emër, ai za,...

Lajmet e fundit