Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

alarm

Kërcënim me bombë në aeroportin e Prishtinës, evakuuohen udhëtarët

Udhëtarët dhe personeli në Aeroportin e Prishtinës janë evakuuar mëngjesin e sotëm për shkak të një kërcënimi me bombë. Ka qenë zëdhënësja e aeroportit, Valentina...

Alarm për bombë në ministrinë e Jashtme dhe në disa shkolla në Maqedoninë e Veriut

Alarm për bombë u raportuan ditën e sotme në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Mqedoninë re Veriut, në një qendër tregtare dhe në...

Çanta në derën e Drejtorisë së Kufirit, Njësia Anti-Eksploziv e Reneas me URGJENCË në Laprakë

Një çantë dore e vendosur në derën e Drejtorisë së Kufirit në Tiranë ka “ngritur në këmbë” autoritetet. Kane qenë punonjësit e zyrave ata të...

Sërish ALARM për bombë në Spanjë, zarfi mbërrin në ambasadën e SHBA-së në Mardid

Një tjetër zarf bombë është dërguar pranë zyrtarëve të lartë në Madrid. Kësaj here zarfi është dërguar tek ambasada amerikane në Madrid. Sipas mediave vendase...

Mbrojtja Civile e Gjermanisë thirrje qytetarëve: Paketoni ujë dhe qirinj, mund të kemi ndërprerje të energjisë elektrike

Kreu i Agjencisë Federale të Mbrojtjes Civile, Ralf Tischler dha alarmin për ndërprerjet e energjisë elektrike në Gjermani gjatë dimrit. Ai tha se në shtëpinë...

Alarmi për bombë, RENEA shkon sërish për kontroll te GJKKO, këtë herë me qen anti-eksploziv

Telefonata për bombë në një Gjykatë në Tiranë ka ngritur policinë në këmbë. Edhe pse më herët policia tha se ishte një alarm i rremë,...

NATO ngre ALARMIN: Irani mund të dërgojë raketa balistike në Rusi, kjo është e papranueshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Irani mund ta furnizojë Rusinë me raketa balistike dhe drone për t'i përdorur në...

SHBA dhe Arabia Saudite në alarm: Në 48 orët e ardhshme Irani do të sulmojë bazat ushtarake amerikane në Irak

Shtetet e Bashkuara dhe Arabia Saudite janë në gatishmëri të lartë pasi inteligjenca saudite e ndarë me SHBA-në tregoi se Irani pritet të kryejë...

Alarm për bomba në 9 shkolla të Shkupit, për të dytën ditë

Policia e Shkupit ka rrethuar pasditen e kësaj të enjteje nëntë shkolla, pas alarmit për bomba. Kjo është dita e dytë radhazi që autoritetet...

“Alarm për Tiranën dhe Shkupin”, gazetari boshnjak: Serbia nënshkroi në Nju Jork marrëveshje Rusinë, jeni vende të NATO-s

Kreu i diplomacisë serbe Nikola Selakovic dhe ai i Rusisë Sergei Lavrorv, kanë nënshkruar një marrëveshje sa i përket politikës së jashtme të përbashkët...

Lajmet e fundit