Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

AKU

AKU kthen mbrapsht ngarkesën me çokollata “KINDER”: Qytetarët të mos i blejnë këto produkte!

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, këshillon konsumatorët që të shmangin blerjen e produkteve "Kinder", shkruan newsbomb.al. Agjencia europiane për ushqimet RASFF, ka njoftuar për disa...

MIELL i skaduar dhe GJIZË e papërshtatshme për konsum, AKU kontroll në një furrë në Korçë dhe Lushnje

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka evidentuar në Korçë 10 ton miell të skaduar, ndërsa në Fier 1000 kg gjizë të papërshtatshme për t'u konsumuar Njoftohet...

AKU shton kontrollet për mishin në treg: Deri tani nuk kemi gjetur asnjë rast që lidhet me gripin e shpendëve! Garantojmë sigurinë ushqimore

Që prej shfaqjes së rasteve të gripit të shpendëve në vende të ndryshme të Europës, prej disa javësh, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit thotë se...

Gripi i shpendëve, Gjeci publikon SHIFRAT: Kanë ngordhur 340 mijë pula, janë asgjesuar 120 mijë prej tyre

Zvëndës-ministrja e Bujqësisë, Ermira Gjeci, në një prononcim për mediat ka bërë me dije se shërbimet veterinare janë prezente në çdo fermë ku ka...

Më shumë se 400 mijë pula të ngordhura në Durrës, reagon AKU: S’ka vend për panik

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar në lidhje me gripin e shpendëve, ku mbi 400 mijë pula kanë ngordhur në pularitë, në zonën e...

Drejtoresha e AKU kërcënon me SHKARKIM NGA PUNA 15 inspektorë në Tiranë, zbardhet URDHRI i firmosur pas raportit të KLSH

15 inspektorë të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit janë paralajmëruar me largim nga puna, përmes një urdhri të firmosur nga drejtoresha Jeta Deda. Paralajmërimi i ka...

Mish, vezë pa etiketë dhe pa datë skadence, AKU pezullon aktivitetin e biznesit në juglindje të vendit, gjobitet pronari

AKU ka pezulluar aktivitetin e një operatori biznesi ushqimor në juglindje të vendit. Gjatë inspektimit të kryer nga AKU rezultoi se në këtë subjekt...

Skandal i “Gjirofarm”, gjenden mbetje në kos, AKU bllokon produktet

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar linjën e kosit dhe salcës së kosit të kompanisë “Gjirofarm”. Mësohet se në këto produkte janë gjetur mbetje dhe...

Lirohet nga detyra kreu i AKU, Bledar Skënderi, ja kush e zëvendëson (EMRI)

Drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Bledar Skënderi është liruar nga detyra. Bëhet me dije se Skënderi është liruar nga detyra si drejtor...

Arrestohet për shpërdorim detyre inspektori i AKU-së në Fier (EMRI)

Policia e Fierit ka arrestuar punonjësin e AKU-së, Mirel Koçi për shpërdorim detyre dhe falsifikim të dokumentave. Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e...

Lajmet e fundit