Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

aktorja

E TRISHTË/ Kinematografia shqiptare në zi, ndahet nga jeta aktorja Filika Dimo

Kinematografia shqiptare në zi, pasi ditëne  sotme ëhstë ndarë nga jeta në moshën 82 vjeçare aktorja e njohur Filika Dimo. Lajmi bëhet me dije nga...

Prej katër ditësh e humbur në Hollywood, ja çfarë i kishte ndodhur aktores britanike

Aktorja britanike Tanya Fear është gjetur e gjallë në Los Angeles, katër ditë pasi u raportua e zhdukur nga familjarët e saj. Aktorja 31-vjeçare u...

Aktorja bën deklaratën e fortë: Presidenti më ka ngacmuar, ka dashur të më bëjë për vete

Aktorja Salma Hayek ishte një ndër femrat të cilat arritën të triumfojnë menjëherë në Hollivud. Hayek që prej fillimeve të saj ishte e ftuar...

Në gjendje kritike për jetën, aktorja e njohur aksidentohet nga një makinë

Aktorja e njohur Lisa Baines ndodhet në gjendje kritike për jetën, pasi u aksidentua nga një makinë. Mediat e huaja bëjë me dije se aktorja...

“Sa bosh paska qenë jeta ime para se të vijë ti”, Eliona Pitarka poston foton e ëmbël dhe bën dedikimin me fjalë të ndjera…

Një muaj më parë Eliona Pitarka u bë nënë për herë të parë, ku solli në jetë vajzën e saj të cilën çifti e...

Aktorja e njohur i bën lekët ‘rrush e kumbulla’ 31 mijë euro vetëm për një orë

Arta Elezaj është një ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Bukuroshen e kemi njohur në serialin ‘O sa mirë’,...

‘Aktorja më e mirë protagoniste’, Renee Zellweger merr çmimin OSCAR

Renee Zellweger ka fituar çmimin si aktorja më e mirë protagoniste. Filmi 'Judy' i dha asaj mundësinë që të triumfonte mbi...

Arti në zi: Ndahet nga jeta aktorja e mirënjohur Shpresa Bërdëllima

Është ndarë nga jeta aktorja Shpresa Bërdëllima, një nga emrat më të vlerësuar të teatrit dhe kinematografisë shqiptare. Bërdëllima ka ndërruar...

Eliza Dushku tregon barkun në muajin e 8-të, duket e mahnitshme nga shtatzënia

Eliza Dushku më 18 gusht të vitit të kaluar, u martua me partnerin e saj 17 vite më të madh, Peter Palandijan. ...

Ndahet nga jeta aktorja e njohur italiane

Aktorja e njohur italiane Valeria Valeri është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare.   Valeri, mdër interpretueset më të rëndësishme në...

Lajmet e fundit