Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

aktori

Në 87-vjetorin e lindjes, Bajram Begaj i shkon në shtëpi Ismail Kadaresë: Kënaqësi t’i uronim sot ditëlindjen mjeshtrit të letërsisë shqipe

Në 87-vjetorin e ditëlindjes së të madhit Ismail Kadare presidenti Begaj Begaj e ka vizituar atë në shtëpi. Ka qenë vetë Begaj i cili në...

I gjeti kokainë në shtëpi, bashkëshortja dorëzon në polici aktorin e njohur shqiptar

Aktori i njohur Osman Azemi ditën e sotme u paraqit në Gjykatën Themelore të Prishtinës lidhur me një rast që kishte ndodhu më 3...

“Mjeshtri i Madh”, Muharrem Hoxha feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ai

Aktori i famshëm i humorit, Muharrem Hoxha, sot feston ditëlindjen e tij të 73-të. Të gjithë jemi rritur me humorin dhe rolet e tij...

Çfarë ndodhi?! Albano Bogdo njofton tërheqjen “e përjetshme” nga ekrani

Albano Bogdo, aktor i njohur i humorit, ka bërë një njoftim të papritur mbrëmjen e kësaj të marte, duke njoftuar tërheqjen nga ekrani. Nuk...

Ledio Lako: Aktorët shqiptarë janë frikacakë, punojnë me rroga të ulta te Teatri Kombëtar

Aktori i humorit, Ledio Lako ka kritikuar kolegët e tij që punojnë në Teatrin Kombëtar. Ai u  shpreh se aktorët shqiptarë janë frikacakë, pavarësisht...

VIDEO/ “Kur ta kuptoni që fjala publiku këtu s’ka vlerë”, Bjordi dhe Olta bisedojnë për finalen, aktorja: Zemër përballë ke fituesen!

Banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, ishte regjisori Bjordi Mezini. Sapo u fut sigurisht që u bë pjesë e grupit...

Gjendet i vdekur brenda në shtëpi aktori i njohur

Ka ndërruar jetë aktori amerikan, Adam Rich , i njohur për pjesëmarrjen e tij në serialin televiziv “Eight Is Enough”. Sipas mediave të huaja mësohet...

Florian Binaj: Shqiptarët do protestojnë vetëm kur të mos kenë më bukë te pjata, më kërkuan të…

Aktori i humorit Florian Binaj, është ndalur sërish te protestat e mbajtura muaj më parë nga qytetarët në lidhje me rritjen e çmimeve të...

Aktori i njohur amerikan, Danny DeVito: Gjyshja ime ishte nga Kalabria, ajo fliste GEGËRISHT

Danny DeVito, aktor dhe komedian i njohur amerikan, gjatë një interviste që ka dhënë në vendin e tij, ka treguar për origjinën shqiptare të...

“Kemi fjetur në stol në një park”, aktori shqiptar në Greqi tregon vuajtjen: Kur s’kam xhirime ndihmoj babain në ndërtim

Aktori i njohur me origjinë shqiptare në Greqi, Ioannis Apergis ka folur për vështirësitë që hasi me familjen e tij kur shkruan në shtetin...

Lajmet e fundit