Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

aktivistja

Aktivistja kosovare kundër gjestit të Granit Xhakës: Akt i turpshëm prej rrugaçi

Zana Avdiu, aktiviste e Shoqërisë Civile në Kosovë është kundër gjestit që Granit Xhaka bëri në ndeshjen ndaj Serbisë. Nëpërmjet rrjetit të saj social...

PAMJE TË RËNDA/ Alpinistja shqiptare kapet me forcë nga i riu, e puth dhe e prek në mes të rrugës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë ku një shtetas ka ngacmuar seksualisht në mes të rrugës aplinitsten Mrika Nikqi. Ka qenë vetë aktivistja...

Fitoi gjyqin me Salianjin, Evi Kokalari PARALAJMËRON politikanët: Duhet të keni kujdes!

Aktivistja Evi Kokalari ka reaguar menjëherë pas dhënies së vendimit nga GJKKO për deputetin demokrat Ervin Salianjin. Përmes një postimi në “Facebook”, Kokalari ndan me...

“S’isha e vetëdijshme për reagimet”, Evi Kokalari “ndërron mendje” për largimin nga politika: Më keni në dispozicion TOTAL!

Aktivistja Evi Kokalari ka reaguar për deklaratën e djeshme, ku tha se do të tërhiqet nga angazhimi politik në Shqipëri, duke thënë se nuk...

“Ka raste në jetë kur ndihesh fajtor që po jeton”, aktivistja afgane e strehuar në Shqipëri ëndërron të kthehet në vendin e saj

Ghazaal Habibyar është një ndër shtetaset afgane, e cila është strehuar në Shqipëri së bashku familjen e saj. Ajo rrëfen momentet e tmerrit që ka...

Aktivistja shqiptare në GREQI: Shqiptarë, ne të GREQISE si të lënë pas dore, por ja si mund të udhëtoni për në Shqipëri

Elona Kataro, është një emigrante shqiptare në Greqi, por me shoqatën e saj, në këto ditë të vështira, i ka ardhur në ndihmë komunitetit...

ERIN BROCKOVICH është rikthyer me një tjetër ÇESHTJE, aktivistja e përjetësuar në filmin me JULIA ROBERTS mbron viktimat e zjarreve ne Kaliforni

Për Erin Brockovich është rikthim. Të paktën 20 vjet që kanë kaluar që kur aktivistja i dha emrin e saj një...

Aktivistja e njohur: Të ringjallim çështjen Gërdeci dhe jo vetëm. Ky është Vettingu!

Përmes një statusi në rrjetet sociale, aktivistja e njohur Sevim Arbana bën thirrje për ringjalljen e ‘Çështjes Gërdeci” për të nxjerrë jashtë çdo sistemi,...

“Ndonjëherë gratë duhen rrahur”, aktivistja i “përvishet” bjondes: Kap hollo petat e byrekut, nuk shqetësohemi nga megak*rlliqet që shkruan

Para disa ditësh në median online qarkulloi një shkrim që Gerina Mullaj e kishte titulluar “Ndonjëherë gratë duhen rrahur” ku shkruante se ato e...

Lajmet e fundit