Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

aktive

Shqipëria në “luftë” me flakët, 34 vatra zjarri në 24 orë, nëntë prej tyre mbeten aktive

Shqipëria vijon luftën me flakët prej gati dy muajsh. Drejtori i Gatishmërisë dhe Përgjegjës ndaj Emergjencave në AKMC, Robert Hysenllari ka publikuar të dhënat...

Prej orësh në luftë me flakët, zjarrfikësit izolojnë 12 vatra zjarri, ja zonat aktive

Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dije se pas orëve të gjata mes flakëve zjarrfikësit kanë mundur të bëjnë izolimin e plotë të  12...

Situata e zjarreve në vend, janë shuar 13 vatrat, 5 ende aktive

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile gjatë 24 orëve të fundit  janë raportuar 18 vatra zjarri. Jane shuar 13 vatrat zjarri...


Lajmet e fundit