Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

aksioni

Procedohet penalisht dhe gjobitet me 10 milionë lekë pronari i një lokali në Tiranë, nuk zbatoi masat për COVID (VIDEO)

Procedohet penalisht pronari i një lokali në Tiranë për veprën penale "Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjendjes së masave të jashtëzakonshme apo...

‘PRANGAT E TËRMETIT’/ Lejuan ndërtime abuzive në Durrës, Manëz e Shijak, SHÇBA arreston 17 zyrtarë të policisë (DETAJE NGA AKSIONI)

Pas super-aksionit të FNSH-së në qytetin e Durrësit dhe Shijkaut, ku u arrestuan pas hetimeve edhe nga SHÇBA-ja për shpërdorim detyre 17 zyrtarë të...

Përplasja në ‘Astir’ policia thirrje qytetarëve: Mos nxisni banorët për dhunë, rruga e bllokuar deri në përfundim të aksionit

Aksioni i IKMT për shembjen e banesave të Astirit si rezultat i projektit të ‘Unazës së Re’ dhe përplasja e banorëve me policinë, bllokuan...

Përfundon takimin me Bashën, Kryemadhi: Aksioni do të vazhdojë

Ka përfunduar takimi i kryetares së LSI, Monika Kryemadhit dhe kreut të PD, Lulzim Bashës në selinë blu. Në një prononcim...

Policia aksion për transportin publik, arrestohet shoferi i autobusit në Tiranë (VIDEO)

Një shofer autobusi është vënë në pranga në Tiarnë, pasi qarkullonte me leje drejtimi të falsifikuar. Policia Rrugore e Tiranës bën...

URDHËRI i Ramës, nis sot SUPERAKSIONI i faturës tatimore

Ka nisur sot zbatimi i aksionit kundër informalitetit, që u paralajmërua një ditë më parë nga kryeministri Rama. Ministrja e Financave,...

A je i kënaqur me aksionin dhe lëvizjet e Bashës? Përgjigjet nga protesta Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për mediat nga protesta e sotme e opozitës për zgjedhjet e 30 Qeshorti. Berisha pretendon se...

Aksioni te Komuna e Parisit, Vangjeli: Na ka ruajtur Zoti pa ndodhur një hata

Analisti Lorenc Vangjeli ka folur në studion e 'Opinion' për aksionin që u zhvillua në zonën e Komunës së Parisit ditën e shtunë në...

Nesër nis aksioni opozitar, ja rruga që bllokohet në Tiranë

Nga nesër Partia Demokratike do të përshakllëzojë aksionin opozitar duke bllokuar rrugët kombëtare. Mësohet se degët lokale janë organizuar dhe...

Lajmet e fundit