Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

aksion

Arrestohet në Tiranë i dënuari për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizata kriminale, do ekstradohet drejt Italisë (EMRI- VIDEO)

Kapet dhe arrestohet, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, një 33-vjeçari kërkuar ndërkombëtarisht, Taulant Sinani.   Nga Seksioni i Kërkimit në DVP...

Ndërtimi i Unazës- Loti 3, IKMT vijon ditën e dytë për shembjet në Shkozë (VIDEO)

 Vijon aksioni për shembjen e objekteve në Shkozë për t’i hapur rrugë Unazës Lindore të Tiranës. IKMT ka vijuar me ditën...

Prishja e objekteve në Velipojë, PD: Aksion i paligjshëm! Shembjet në mënyrë selektive, u kursyen ndërtimet e miqve të Ramës

Policia e shtetit dhe IKMT kanë nisur një aksion në Velipojë për mbrojtjen e vijës ujore dhe parandalimin e ndotjes mjedisore në bregdet duke...

Një ditë pas vizitës së Veliut e Sorecës në Gjirokastër, policia bllokon 10 makina LUKSOZE, 9 të shoqëruar

Vetëm një ditë pas vizitës së drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, shoqëruar edhe nga ambasadori i BE Luigi Soreca, në Gjirokastër, policia...

‘Alo policia, urgjent te Fresku’, qytetarët kapin burrin e moshuar që ndiqte vajzën! Policia e prangos te shkallët e pallatit (I gjen prezervativë dhe...

Një vajzë e re ka kërkuar ndihmën e policisë pasi një person i moshuar e përndiqte. Me marrjen e telefonatës së...

Aksion i madh anti-drogë në Vlorë, 8 të arrestuar

Një aksion i madh anti-drogë është mbyllur me 8 të arrestuar në qytetin e Vlorës. Në aksion kanë marrë pjesë forca...

Pasojat nga tërmeti: Mega operacion i Policisë në Tiranë, mes 40 të shoqëruarve edhe zyrtarë, ndërtues dhe arkitektë (EMRAT)

Një aksion i madh policor është duke u zhvilluar këto momente në Tiranë nga sektori i krimit ekonomik. Të paktën 40...

RENEA zbarkon në Shkodër, aksion i madh po ndodh në këto momente (DETAJE)

Forcat speciale RENEA kanë zbarkuar këtë të premte në qytetin e Shkodrës ku po zhvillohet një aksion për goditjen e grupeve kriminale. ...

OPERACIONI BLIC/ Pas Durrësit, 100 policë ‘pushtojnë’ DOGANËN E TIRANËS, fillon kontrolli i imtësishëm

Policia e Tiranës ka zhvilluar një operacion blic këtë paradite në doganën e Tiranës. Mësohet se në ambjentet e doganës, ishin...

IKMT aksion në Pogradec, prishen ndërtimet, pa leje buzë liqenit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot aksionin në bregun e liqenit të Pogradecit. Përmes një njoftimi, IKMT bën...

Lajmet e fundit