Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

aksidente

Gushti i “lau” rrugët me gjak, 182 aksidente gjatë muajit që lamë pas, 24 viktima dhe 141 të plagosur

Muaji gusht regjistroi një nuëmr më të ulët aksidentesh se e njëjta periudhë një muaj më parë, por sërish shifrat janë alarmante. Në muajin që...

Tragjedia në Kroaci, Vjosa Osmani dhe Albin Kurti ngushëllime familjarëve të viktimave: Lajm tragjik për vendin tonë, me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve...

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kanë reaguar pas aksdentit tragjik që ndodhi ditën e sotme në Kroaci, në të cilin...

Shifra të frikshme, 105 viktima nga aksidentet në 6 muaj, të rinjtë më të pakujdesshmit

Numri i aksidenteve për gjashtë mujorin e parë të 2021 është rritur me 33% krahasuar me një vit më parë. 105 persona kanë humbur jetën...

Rritja e numrit të aksidenteve, eksperti tregon 5 rrugët më të rrezikshme në Shqipëri

Numri i aksidenteve në vendin tonë është rritur ndjeshëm në muajt e fundit, ku fatkeqësisht ka patur shumë viktima, mes tyre edhe fëmijë.Sipas ekspertit...

Aksidentet rrugore/ Shqipëria më shumë fatalitete se Evropa, “rekord” viktimash në 2014, katër herë më i lartë numri i meshkujve që kanë vdekur (E...

Open Data Albania ka bërë një hulëmtim sa i pëket vdekshmiërisë nga aksidentet rrugore gjatë 2014-2020. Sipas analizës bëhet me dije se vdekshmërinë më...

Dy aksidente në pak minuta në Korçë dhe Cërrik, 2 të plagosurit nisen me urgjencë në spital

Dy aksidente kanë ndodhur brenda pak minutash në Korçë dhe Cërrik. Aksidenti në Korçë ka ndodhur në unazën e qytetin, ku janë përplasur dy...

E FRIKSHME/ Në 10 ditët e fundit në Shqipëri kanë ndodhur 54 aksidente rrugore

Numri i aksidenteve rrugore në Shqipëri në 10 ditët e fundit është vërtet i frikshëm, pasi mesatarisht shënohen rreth 5 aksidente në ditë. ...

Dy aksidente në pak minuta në Tiranë, makinat përplasin këmbësorin dhe biçiklistin, të plagosurit nisen drejt spitalit

Dy aksidente në pak minuta kanë ndodhur në tiranë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Në rrugën "Jordan...

Dy të ‘çmendur’ me makinë, përplasin dy vajza me biçikletë dhe largohen nga vendngjarja, të rejat përfundojnë në spital

Dy aksidente kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë ku dy drejtues mjetesh të cilët kanë qenë duke udhëtuar me shpejtësi, kanë përplasur dy...

Përgjaken rrugët në Shqipëri, tre aksidente në pak orë, mes viktimave edhe një fëmijë

Në vetëm dy orë e gjysmë kanë ndodhur tre aksidente në Shqipëri, ku kanë ndërruar jetën dy persona dhe janë plagosur disa të tjerë....

Lajmet e fundit