Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

akshi

AKSHI në kërkim të mundësive të mëdha, Karçanaj pret delegacionin nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Shqipërisë i shtohet edhe një aleat tjetër në rrugën e saj të zhvillimit të projekteve dhe iniciativave në fushën e Teknologjisë së Informacionit dhe...

Komisioni Evropian flet me superlativa për ecurinë e Shqipërisë në digjitalizimin e shërbimeve

Shqipëria ka marrë vlerësimin maksimal nga Komisioni Europian përsa i përket procesit të digjitalizimit të shërbimeve. Vlerësimi erdhi në fund të një takimi dypalësh...

AKSHI i përgjigjet akuzave të PD se “po përdoren nga Rama”: Informacionet e publikuara nuk janë marrë prej nesh! S’kemi asnjë përgjegjësi

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit i ka kthyer përgjigje akuzave të bëra sot nga Partia Demokratike se “po përdoret nga kryeministri Edi Rama...

Eskperti i sigurisë: Raporti i AKSHI-t për identifikimin e sistemeve dhe monitorimin në avancë është profesional

Lajmet mbi hakerimin dhe sulmet kibernetike ndaj sistemeve online në Shqipëri kohët e fundit kanë qenë kryefjala e këtyre ditëve në media. Ekspertët e...

Punonjësja u kap duke transportuar 58 kg kanabis, reagon AKSHI: Kemi nisur procedurat e shkarkimit

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit thotë se ka nisur procedurat për shkarkimin e Erisa Feros, punonjëse e AKSHI e cila u kap sot...

Përfundon investigimi i Microsoft-it dhe FBI-së: Tentativa kriminale për të dhënat, dështoi

Kanë përfunduar investigimet e Microsoft DART dhe ekipit investigues të krimit kibernetik të FBI-së mbi sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë duke arritur në përfundimin se...

Sulmi Kibernetik, AKSHI: Shërbimet publike online janë rikthyer në normalitet në e-Albania

Pas sulmit kibernetik, shërbimet online për qytetarët dhe bizneset në e-Albania janë rikthyer në normalitet të plotë. Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit bën me...

AKSHI njofton ndërprerjen e shërbimeve: Do të kryejmë një operacion mirëmbajtje për rreth 10 orë

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit ka njoftuar qytetarët shqiptarë se për rreth 10 orë faqet zyrtare të institucioneve publike do të jenë sërish...

Rasti i Estonisë, si është forcuar mbrojtja kundër sulmeve kibernetike

15 vite më parë, në vitin 2007, autoritetet e Estonisë në kryeqytetin Talin, vendosën të hiqnin një memorial sovjetik të Luftës së Dytë Botërore...

Sulmi kibernetik, Balluku: Shkalla e goditjes ka qenë masive, duhet të mësohemi me këtë lloj lufte

Ministrja e Infrastukturës, Belinda Balluku ka thënë sot se shkalla e goditjes nga sulmi kibernetik ndaj institucioneve shqiptare ka qenë “masiv”. Balluku tha gjatë një...

Lajmet e fundit