Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Akri Cipa

Shqipëri-SHBA: Partneritet që sendërton një protagonizëm të ri shqiptar

 Nga Akri Çipa Përgjatë harkut kohor të një shekulli, marrëdhëniet ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara kanë pasur transformime të mëdha, qoftë edhe në elementet...

Trilogjia poetike “Eter dhe bij” paraqitet përpara shqiptarëve të Selanikut

Nesër më datë 12 shkurt, në Selanik të Greqisë do të paraqitet trilogjia poetike “Etër dhe bij” e librave : "Vij nga drita" me...

Lajmet e fundit