Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Akademia e Sigurise

Për herë të parë/ Akademia e Sigurisë akreditohet si Institucion i Arsimit të Lartë

Rekorti i Akademisë së Sigurisë, Ilirjan Mandro, ka bërë me dije se AS ka marrë akreditimin institucional si Institucion i Arsimit të Lartë. Për herë...

Policia e Shtetit rihap aplikimet për 300 vende të lira për “Patrullë të Përgjithshme”, kushtet dhe afatet për kandidatët

Policia e Shtetit rihap aplikimet për plotësimin e vendeve të lira, në drejtoritë vendore të Policisë në qarqet: Tiranë, Durrës, Korçë, Fier, Vlorë, Lezhë,...

4.000 euro për të marrë gradën, SPAK çon në gjyq pedagogun e Akademisë së Sigurisë dhe policin që donte të bëhej “Nënkomisar”

Prokuroria Speciale SPAK, ka mbyllur hetimet dhe ka çuar në gjyq dosjen në ngarkim të pedagogut të Akademisë së Sigurisë Qetësor Gurra, policit Dritan...

Bilbil Memaj emërohet Këshilltar në Kabinetin e Drejtorit, Gledis Nano i vendos spaletat Rektorit të ri të Akademisë së Sigurisë

Dekani i Fakultetit të  Sigurisë dhe Hetimit, profesor Ilirjan Mandro emërohet Rektor i Akademisë së Sigurisë. Drejtori Gledis Nano prezantoi ditën e sotme Mandron...

Përfundon trajnimi për gradën “Drejtues i Parë” në Akademinë e Sigurisë

Mesditën e sotme, në ambientet e Akademisë së Sigurisë, u zhvillua ceremonia e certifikimit të drejtuesve të Policisë, të cilët fituan gradën “Drejtues i...

Gjykata e Posaçme lë në burg pedagogun e Akademisë së Sigurisë dhe policin që donte të bëhej “Nënkomisar” për 4,000 euro

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) lë në burg pedagogun e Akademisë së Sigurisë dhe një efektiv që donte të...

SHÇBA arreston pedagogun e Akademisë së Policisë, në pranga dhe një student

SHÇBA ka arrestuar sot një pedagog të Akademisë së Sigurisë në Policinë e Shtetit. Bëhet fjalë me dije se SHÇBA ka vënë në pranga pedagogun...

Komisioneri rrëzon një nga kriteret e Policisë: Ata që duan të bëhen policë, mund të jenë edhe mbi 30 vjeç

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi, rrëzon një nga kriteret e Policisë për pranimin e kursantëve të rinj në Akademinë e Sigurisë. Në bazë të...

Dëshironi të bëheni oficerë për hetimin e krimit në Polici, si të aplikoni nëse keni përfunduar studimet Master

Në Akademinë e Sigurisë janë hapur aplikimet për shtetasit që kanë përfunduar ciklin e dytë të studimeve të arsimit të lartë në shkencat juridike,...

Ministria e Brendshme: Kriteret e përzgjedhjes për rekrutimin në Akademinë e Sigurisë

Ministria e Brendshme bën me dije përmes një njoftimi se kanë nisur procedurat për rekrutimin e studentëve për Akademinë e Sigurisë. Sipas Ministrisë, në...

Lajmet e fundit